Na festivalu uvedou Jacksonův Thriller ve 3D | ABradio.cz

Na festivalu uvedou Jacksonův Thriller ve 3D

  • Na festivalu uvedou Jacksonův Thriller ve 3D
    • 08.08.2017
    • Tisk

    Tento měsíc bude mít na filmovém festivalu v italských Benátkách světovou premiéru trojrozměrná úprava ikonického klipu k hitu "Thriller" od popového krále Michaela Jacksona. 

    Sdílejte článek:

O 3D podobu průkopnického krátkého filmu z roku 1983 se postaral jeho původní režisér John Landis, který je také společně s Michaelem Jacksonem autorem písně.  

Landis okomentoval nový projekt pro magazín Billboard: "Všechny v současnosti existující kopie Thrilleru jsou ošizené. Vždycky, když nějakou vidím, šílím z toho. Dlouhou dobu jsem se snažil dostat k původním záběrům, neboť moderní technologie jsou při použití k restaurování filmů úžasné. Já i Michael jsme si vždycky přáli, aby lidé měli možnost zhlédnout Thriller v kině."

"Thriller jsme však teď pouze nerestaurovali. Posunuli jsme ho na další úroveň.”

Režisér prozatím odmítl prozradit podrobnosti k tomu, jakých obrazových úprav konkrétně se čtrnáctiminutový film dočkal. 

John Branco, jeden ze správců pozůstalosti Michaela Jacksona dodal: "Michael plánoval využít 3D prvky na turné This Is It, takže se dá předpokládat, že toto je něco, do čeho by se určitě pustil. Byl by nadšený."

Thriller je všeobecně považován za jeden z nejúžasnějších hudebních klipů, jaké kdy vznikly, a je jediným, jenž byl zařazen do národního filmového registru Knihovny Kongresu Spojených států amerických. 

Filmový festival v Benátkách se uskuteční od 30. srpna do 9. září 2017. 

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.