RockOpera vydala knihu a čeká ji River Fest

  • RockOpera  vydala knihu a čeká ji River Fest
    • 13.07.2017
    • Tisk

    Koncem června vyšla nová publikace "Jen pár vět...", za níž stojí holešovická RockOpera Praha. Je to sbírka písňových textů a libret Pavly Forest a zároveň shrnuje v dějinách literatury dobře známé příběhy vyprávěné rockovými verši a prvních deset let práce RockOpery Praha.

    Sdílejte článek:

Publikace vznikla jako narozeninový dárek pro Pavlu Forest a jejím kmotrem se stala kytarová legenda Michal Pavlíček.

Kniha kromě textů skladeb obsahuje i rozhovory se zakladateli divadla, tedy s Pavlou Forest a Milanem Steigerwaldem.

Oba líčí vlastními slovy část historie RockOpery Praha a neprvoplánově charakterizují také sebe jako osobnosti, které na tuzemské hudební scéně mají místo mimo jiné kvůli kulturní skupině King Size

"Pro RockOperu Praha je velice důležitá grafika. Tu v publikaci reprezentují fotografie z představení a v neposlední řade výtvarné práce Michaely Fišerové, které jsou dnes už vizuální identitou divadla. Byla to právě ona, kdo přišel s nápadem realizace této knihy, která je financovaná z velké části samotnými fanoušky a členy RockOpery Praha. O to víc mě těší, že kniha vznikla a všem, kteří se na ní podíleli, patří mé velké díky,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

 Program na domovské scéně RockOpery v pražských Holešovicích během letních prázdnin sice utichne, ale i tak si budete moct její členy užít naživo.

Divadlo totiž už tradičně vyjede do Českého Šternberka na pátý ročník akce RockOpera Praha River Fest, kde bude hlavní hvězdou programu.

Akce se uskuteční už tuto sobotu 15. července 2017.

"Loni jsme návštěvníkům v tamějším Tábořišti u Karla předvedli speciální verzi naší asi nejoblíbenější opery Faust, letos se mohou těšit na koncertní průřez všemi našimi operami. Kromě oblíbených hlasů, jako jsou Viktor Dyk, Jiří Zonyga, Žántí, Lukáš Písařík a další, uvidíte velkolepou fireshow, taneční vystoupení i oblíbenou akrobacii na šálách, a to vše pod hvězdným nebem. Přijeďte za námi, bude to stát za to,“ zve Pavla Forest.

Mimo RockOpery Praha se na akci představí například známá folkrocková formace České srdce, Plán B s Lukášem Písaříkem nebo kapela Self-Defence.

www.rockopera.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.