Tata Bojs hodlají oživit unikátní Futuretro | ABradio.cz

Tata Bojs hodlají oživit unikátní Futuretro

  • Tata Bojs hodlají oživit unikátní Futuretro Fotogalerie (1)
    • 29.06.2017
    • Tisk

    Už se stalo zvykem, že na narozeniny Tata Bojs fanoušky obdarují výjimečným koncertem, zajímavou událostí nebo oznámením věcí příštích. Nic se na tom nemění ani letos.

    Sdílejte článek:

Kapela okolo Milana Caise a Mardoši dnes, ve čtvrtek 29. června, tedy v den 29. narozenin, zveřejnila opravdovou pecku, která nemůže nechat žádného jejího příznivce chladným.

V listopadu a prosinci letošního roku chystá celkem sedm koncertů (z toho rovnou tři v Praze), na nichž kompletně přehraje přelomové album Futuretro, které při té příležitosti navíc vyjde také v reedici na 2LP.

"Vinyl vlastně vychází u příležitosti patnáctého výročí, s drobným dvouletým skluzem. Ovšem u desky s takovým názvem jsou různé časové posuny v pořádku. To není obyčejné nestíhání, ale součást konceptu!,“ komentuje to Mardoša.

Album, které je zcela zásadním počinem nejen pro Tata Bojs ale také pro domácí hudební scénu jako takovou, dostalo kapelu v době vydání v roce 2000 na titulní strany takřka všech tehdejších hudebních časopisů.

Vyneslo jí první dvě nominace v Cenách Akademie populární hudby a kromě řady dalších ocenění následně také titul Album desetiletí v anketě MF Dnes.

Sedmnáct let od jeho vydání, a pět let od vydání sběratelské edice Futuretro Max, se k této přelomové nahrávce Tata Bojs znovu vracejí. A jak to v případě Milana Caise, Mardoši a spol bývá, půjde o jedinečnou, do posledních detailů dotaženou událost.

V rámci mini turné se můžete těšit také na tehdejšího člena kapely Marka Doubravu a zpěvačku Kláru Nemravovou a kapelu Hm.... jako speciální hosty.

Tata Bojs navštíví Jablonec n. Nisou (16. 11.), Ostravu (18. 11.), Plzeň (25. 11.), Brno (26. 11.) a vše vyvrcholí v Praze, kde zahrají hned třikrát!

Konkrétně 29. 11. v Paláci Akropolis, 6. 12. v Roxy a 14. 12. v Divadle Archa, tedy na místech s kapelou a její historií úzce spjatých.

www.tatabojs.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.