Na Struny podzimu dorazí i Herbie Hancock | ABradio.cz

Na Struny podzimu dorazí i Herbie Hancock

  • Na Struny podzimu dorazí i Herbie Hancock Fotogalerie (26)
    • 24.05.2017
    • Tisk

    Festival Struny podzimu se vrátí na kulturní scénu. Po roční přestávce s řadou novinek, ale zároveň s pokračujícím důrazem na novátorskou tradici zosobněnou zakladatelem festivalu Markem Vrabcem, který se přesunul na pozici prezidenta festivalu.

    Sdílejte článek:

"Struny podzimu vstupují do třetí dekády a s ní zároveň do nové éry. V prvních letech jsme měli s kolegou Martinem Pechancem tu čest připravovat festival v prostorách Pražského hradu, následovalo patnáct krásných let v podhradí s Danou Syrovou. Jsem rád, že po roční přestávce mohu představit nový tým a novou uměleckou radu festivalu, kteří jsou pro mě zárukou toho, že Struny podzimu budou i nadále jedním z nejinovativnějších hudebních festivalů,“ říká Marek Vrabec.

Zároveň zdůrazňuje, že posláním festivalu zůstává poskytování unikátních uměleckých zážitků, obohacování české kulturní scény a rozšiřování obzorů publika.

 "Program stejně jako v předchozích ročnících nabídne vybraný mix jazzu, klasiky, tradice i experimentu. K prověřenému základu jsme však přimíchali esence country, hip hopu, irského folku i moravského folklóru,“ doplňuje nový programový ředitel Vilém Spilka, který už stejnou roli zastává na spřáteleném festivalu JazzFestBrno.

Vedle něj usedl v umělecké radě Guy Borg, osobnost se zřídka vídanou uměleckou integritou, který už dřív u Strun podzimu působill, a Petr Ostrouchov, respektovaný hudebník, skladatel, vydavatel a producent.

Na 21. ročníku Strun podzimu se tak od 20. října do 9. listopadu 2017 na celkem deseti koncertech představí legendární skladatel a pianista Herbie Hancock, virtuos akordeonu a bandoneonu Richard Galliano, kultovní ansámbl Bang on a Can, multižánrová irsko-americká kapela The Gloaming, hip-hopové duo Shabazz Palaces, jazzový pianista Jason Moran, neotřelí folkaři z Nashvillu Lambchop či Ralph Towner – umělec, jehož jméno je synonymem pro dvanáctistrunnou kytaru.

Festival představí také zhudebněné Shakespearovy sonety v podání Gavina Bryarse či čerstvého držitele ceny Anděl v kategorii world music Jiřího Slavíka s autorským projektem Mateřština ve festivalové premiéře.

Vstupenky na koncerty pořídíte na festivalovém webu a v běžných předprodejích.

www.strunypodzimu.cz

 

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.