Na Střeleckém ostrově začne o víkendu léto

  • Na Střeleckém ostrově začne o víkendu léto Fotogalerie (5)
    • 26.04.2017
    • Tisk

    Už tuto sobotu 29. dubna se na pražském Střeleckém ostrově v rámci Mezinárodního dne tance uskuteční Tančírna Art 4 People na Vltavě, která zahájí už pátou sezónu Letňáku – Léta pro Pražany. Akce přivítá matadory rockové scény v čele s Ivanem Králem, prostor nabídne i mladým talentům napříč žánry.

    Sdílejte článek:

"V sobotu zahájíme náš další pětiměsíční kulturní a společenský maraton na pražském Střeleckém ostrově. Letošní Letňák – Léto pro Pražany nabídne přes stovku nejrůznějších kulturních produkcí od koncertů, DJs party, přes filmové projekce, až po benefiční a jiné společenské akce. Už v sobotu zveme na Tančírnu Art 4 People, která to vše otevře. A také pořádně roztančí. Akce se koná na hlavní scéně v rámci oslav Mezinárodního  dne tance a vstup je zdarma. V neděli pak bude plovoucí scéna od 18 hodin patřit Electroswing Sunday,“ přibližuje start pátého ročníku Letňáku 2017 – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově šéf jeho produkce David Pešek Dvořák.

Na hlavní hudební taháky se mohou fanoušci těšit od června.

Koncerty na Velké scéně odstartuje stále populárnější kapela Jelen, která zahraje s řadou vzácných hostů 18. června.

V srpnu vystoupí Vladimír Mišík a Ivan Hlas nebo formace Sto zvířat.

Září pak bude patřit Ivanu Královi, jehož koncert na Střeleckém ostrově bude jediným letošním koncertem v Praze, dále Xavieru Baumaxovi a projektu Mucha.

Celý ročník uzavře Ben Cristovao.

"Vedle koncertů na Velké scéně budou v průběhu konání Letňáku 2017 kontinuálně probíhat akce na zmíněné plovoucí scéně Ponton. Útočiště tam najdou příznivci hudebních stylů jako blues, pop, rap, jazz, funky, deephouse či elektroswing. Začátky akcí na Pontonu jsou zhruba v 18 hodin a vstup na ně je zdarma,“ doplňuje hudební program David Pešek Dvořák.

Mimo hudební program jsou připravené další doprovodné akce, které mohou zájemci navštěvovat už od května.

Příští týden ve čtvrtek 4. května proběhne Den Evropy a podobně jako loni nabídne pestrý zábavný, kulturní i vzdělávací program pro děti a dospělé.

V neděli 21. května pak Nadační fond Harmonie pořádá 2. ročník veřejného koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát!, kterého se zúčastní i vynikající pianista Ivo Kahánek s houslistou Josefem Špačkem.

www.letnak.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.