Imodium nabídli novou píseň a dokument

  • Imodium nabídli novou píseň a dokument
    • 22.02.2017
    • Tisk

    Kapela Imodium nabídla zatím poslední desku "Valerie" před třemi lety. Na letošní rok ale ohlásila vydání svého pátého řadového alba, které nazvala "Element". Aktuálně představuje první ochutnávku, písničku "Proud".

    Sdílejte článek:

Jako host se ve skladbě objevuje zpěvák Michal Skořepa (Stroy, Jesus Christ Superstar).

"Proces skládání je pro mě vždycky vyčerpávající a náročný. O to euforičtější pro mě pak je, když můžeme konečně nabídnout něco nového. Zkoušíme zase trochu jiný zvuk a já přístup k tvorbě. Z nadcházejícího alba cítím velké vzrušení,“ říká zpěvák a kytarista Thom.

Imodium točí v domovském Broumově, v samém srdci tamního Benediktinského kláštera, kde nedávno vzniklo nové nahrávací studio.

Naživo pak představí nové album na podzimním turné.

"Když jsme se ocitli uprostřed monumentálního kláštera, ve kterém k našemu údivu vzniklo i krásné nahrávací studio, nebylo o čem přemýšlet. Celá ta stavba je tak silná a energická, výhled do klášterních zahrad zase naprosto uklidňující. Úplně nás to pohltilo,“ tvrdí baskytarista Ronoon.

A jaká bude nová deska? "Trochu jiná než ta předchozí. Rozhodně ale můžu říct, že zůstáváme věrní kytarám a energii,“ dodává kytarista Daniel.

Kapela také zveřejnila dokument Bory, který mapuje její loňskou návštěvu plzeňské věznice, kde odehrála koncert pro tamní trestance. Film vytvořil dvorní fotograf kapely Michal Havlíček.

"Mnozí už vědí, že často hrajeme na všemožných místech - mohli bychom donekonečna vyprávět. Koncert v borské věznici ovšem patří k těm naprosto výjimečným, k těm, na který do smrti nezapomenete. Odehrává se tam tolik příběhů. Navíc setkání s tamním vězeňským kaplanem Blažejem bylo velice inspirující. Všechno je v tom filmu,“ konstatuje Thom.

Kapela Imodium je v těchto dnech na téměř vyprodaném Správní chlapi Tour se spřátelenou kapelou Rybičky 48

www.imodiumband.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.