RockOpera připravila další premiéru | ABradio.cz

RockOpera připravila další premiéru

  • RockOpera připravila další premiéru Fotogalerie (5)
    • 19.12.2016
    • Tisk

    Tento čtvrtek 22. prosince se brány holešovické arény RockOpery Praha premiérově otevřou příznivcům Franze Kafky a tvrdé muziky. Nová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest je inspirovaná příběhem jednoho z nejznámějších románů "Proces".

    Sdílejte článek:

Divákům ho tradičně představí ve svébytném metalovém pojetí.

"RockOpera Praha pokračuje i v letošním roce v netradičních adaptacích klasických literárních děl. Letos jsme se pustili do celosvětově uznávaného Franze Kafky, konkrétně do jeho románu Proces. Všeobecně se má za to, že jde o náročného, temného a pro někoho možná komplikovaného až nepochopeného autora. Pro nás je to ale především absurdně humorná výzva, sám Kafka se prý při předčítání úryvků z románu smál až k slzám. Opera vznikla v režii Romana Štolpy a pod choreografickým dohledem Iriny Andreevy, tak doufáme, že se opět potká u diváků s nadšením jako v případě loňské Anny Kareniny,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Slavnostní premiéra novinkové rockové opery měla proběhnout už 22. listopadu.

Z důvodu zdravotní indispozice představitele titulní role Viktora Dyka se představení nemohlo konat. Premiéra se tak uskuteční až teď v předvánočním čase. 

Všichni protagonisté ztvárňují během představení několik rolí, vyjma Viktora Dyka v hlavní roli Josefa K.

V Procesu se dále představí Pavla Forest jako slečna Montagová a Písařka, Jan Toužimský v trojroli jako zástupce ředitele, Mrskač a malíř Totorelli či Jiří Zonyga ztvárňující vyšetřující soudce a zároveň strýce.

Dále můžete vidět Žántí, Petra Opavu, Danielu Langrovou, Miroslavu Pilcovou Časarovou, Matěje Kohouta, Lukáše Simona a Salviho Salvatoreho.

Chybět nebudou ani akrobaté a tanečníci pod vedením fenomenální Iriny Andreevy

www.rockopera.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.