Podívejte se na nový klip Lucie Bílé

  • Podívejte se na nový klip Lucie Bílé Fotogalerie (8)
    • 13.06.2016
    • Tisk

    Během měsíce května vznikal emotivní klip k titulní písni nového alba Lucie Bílé "Hana". Natáčení probíhalo ve zpěvaččině nejbližším prostředí – středočeských Otvovicích. Ve třech a půl minutě Lucie nechá nahlédnout do soukromí, do míst, která má ráda a která pro ni znamenají zázemí…

    Sdílejte článek:

Jedna z nejkrásnějších písní alba "autobiografická" píseň Hana se dočkala vizuální podoby.

"Klip k písničce Hana je má srdeční záležitost. Točili jsme v místech, kde jsem prožila dětství, kde jsem poprvé zpívala na jevišti a kde jsem v sobě našla lásku k mému povolání. Vrátila jsem se v čase. Vrátila jsem se k sobě. Je to nostalgie, ale i pocit štěstí a děkuju cestám, které mě dovedly tam, kde jsem. Ať se klip líbí i vám,“ uvedla Lucie Bílá.

Hudbu k této písní složila slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, text písně Štěpán Petrů a Petr Harazin, který se svěřil, jak píseň Hana vznikla: "Tahle píseň je pro mě velmi osobní. Snažil jsem se text udělat tak, aby jeho výpovědní hodnota byla silná a zkusil jsem rozlousknout téma rozpolcené osobnosti v tom smyslu, že si každý myslí, že zná Lucii Bílou, ale vlastně skoro nikdo nezná Hanu Zaňákovou. Myslím si, že se to povedlo a že z toho vylezla velmi silná a emotivní píseň. Troufnu si říct, že díky téhle písni jsme se Štěpánem dostali jednu z životních šancí, aspoň my to tak bereme, protože psát texty takovému jménu, jako je Lucie, se nepoštěstí každému.“

Hudební producent alba Martin Maxo Šrámek nabídl zpracování videoklipu Braňo Špačkovi.

Spoluautor námětu, společně s Lucií Bílou, kameraman, střihač a režisér v jedné osobě říká: "Nejdřív si vždy představím prostředí, kde by se klip měl odehrávat. Při poslechu písně Hana jsem hned myslel na kvetoucí starý třešňový sad. Představil jsem si, že se Lucie objevuje a mizí mezi stromy. Když jsme spolu telefonovali, abych se víc dozvěděl o jejím životě, tak mi Lucie pověděla, že tam, kde bydlí, je právě teď rozkvetlý obrovský višňový sad. Také se zmínila, že kousek od jejího domu je oblíbená kaplička, škola a kulturní dům, kde jako sedmiletá poprvé zpívala před diváky – pro mě bylo vše jasné!"

Lucie Bílá připravila na 5. a 6. listopadu 2016 velké koncerty Fifty Fifty v pražské O2 areně, které budou hudební oslavou jejího jubilea.

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.