Druhá tráva slaví čtvrt století na scéně

  • Druhá tráva slaví čtvrt století na scéně Fotogalerie (4)
    • 26.02.2016
    • Tisk

    Kapela Druhá tráva v čele s Robertem Křesťanem si letos připomíná výročí pětadvaceti let existence. S pražským publikem ho oslaví dvojkoncertem v Malostranské besedě, kde zahrají v neděli a pondělí 28. a 29. února od 20:30 hodin.

    Sdílejte článek:

Program nabídne průřez celou folk-rock-bluegrassovou tvorbou skupiny s důrazem na skladby z nejnovějšího alba Pojďme se napít.

"Robert KřesťanDruhou trávou je na scéně již čtvrtstoletí. Rok oslav zahájili v loňském roce, kdy vydali výběrové album, záznam koncertu na DVD i zpěvník. Nyní se vydávají na koncertní tour napříč Českou republikou, kde těch dlouhých 25 let oslaví naživo spolu s fanoušky. Všechny Pražany zveme k nám do Malostranské besedy. Kdo si chce poslechnout legendy folk&country scény, ať si rezervuje poslední únorové večery,“ říká šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Druhou trávu založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po odchodu od bluegrassových Poutníků.

Od začátku fungování se kapela řadí ke špičce na folk & country scéně v České a Slovenské republice. V současné době kapelu doplňují Luboš Novotný (dobro, lap steel, vokály), Tomáš Liška (kontrabas), Emil Formánek (kytara, mandolína, vokály) a Kamil Slezák (bicí, perkuse).

"Druhá tráva není proslulá jen u nás. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně vyjíždí koncertovat do Ameriky, za sebou už tam má kolem třiceti turné s velmi pozitivním ohlasem u lidí. Také spolupracuječi v minulosti spolupracovala s řadou významných osobností jako Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy,“ přibližuje Dvořák.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.