Podívejte se na nový klip skupiny Skyline

  • Podívejte se na nový klip skupiny Skyline Fotogalerie (6)
    • 11.12.2015
    • Tisk

    Pilotní singl "Ocean" měl premiéru před nedávnem, teď přidávají Skyline i videoklip. Jde o první píseň připravovaného alba, které chce skupina  vydat v první polovině příštího roku.

    Sdílejte článek:

S rokem 2015 se Skyline rozloučí 16. prosince 2015 už tradičním předvánočním večírkem v pražském klubu Roxy.

Klip se natáčel v Praze a kromě několika herců v něm vystupují i samotná kapela a její fanoušci. Režie se ujal Tomáš Bláha, pro kterého jde o jeho první spolupráci se Skyline. Na kontě má například videoklipy pro Pipes and Pints, Separa nebo Bena Cristovao.

Klip vypráví alegorický příběh potápěče, ztraceného na "souši" cizího velkoměsta. 

Nový singl posouvá Skyline zase trochu jiným směrem. Kapela neustále organicky absorbuje vlivy současné elektronické tvorby ve světě a na singlu se to pochopitelně odráží.

Jeden ze zakládajících členů Skyline Radek Bureš k singlu říká: "Ocean je jedna z nejnovějších věcí na chystanou desku, vznikla teprve letos v létě v rámci naší společné session u Hiffiho v jeho domácím studiu. Je to pozitivní song o naději a to nám pro první singl přišlo jako správná volba. Jinak jsme po dlouhé době použili zase dechy, živou trubku nahrál trumpetista Kryštof Verner."

Další konkrétní informace o novém albu jsou zatím zahalené tajemstvím, přestože původní plán byl jít s ním ven už letos.

"Zjistili jsme ale, že jsme na sebe čím dál přísnější, takže nám dokončení alba trvá déle než dřív. Novinka vyjde po třech letech od předchozí Fairytapes, což bude vůbec nejdelší rozestup v naší diskografii. Je to trochu paradoxní, protože právě na Fairytapes se podle nás vše správně sešlo a plán byl pokračovat dál ve směru, který jsme si s touhle deskou nadefinovali. Nakonec máme pro nás rekordní počet nových skladeb a z nich momentálně vybíráme a finalizujeme ty nejlepší," říkají Skyline.

V současné době probíhá finišování jednotlivých písní, o následný mix se postará uznávaný zvukový inženýr Matouš Godík, se kterým Skyline spolupracovali také na předchozím albu Fairytapes.
 
Tradiční pražský předvánoční koncert tedy proběhne příští středu 16. prosince v klubu Roxy, o afterparty po koncertu se postarají dvojice Hiffi a Jacob, projekt WLW8 a QOTA DJanes.
 
Vstupenky jsou k dispozici za 180 korun v sítích GoOut a Ticketpro. Na místě vyjde lístek v den koncertu na 250 korun. 

www.skylineweb.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.