Patti Smith tvrdí, že není hudebnice

  • Patti Smith tvrdí, že není hudebnice Fotogalerie (11)
    • 06.10.2015
    • Tisk

    Legendární Patti Smith prohlásila, že by byla raději, kdyby ji lidé označovali za umělkyni, než za hudebnici. O víkendu na festivalu v New Yorku v sobotu večer absolvovala debatu s fanoušky. Konala se v souvislosti s vydáním její nové knihy "M Train". 

    Sdílejte článek:

"Vždycky se trochu zastydím, když mě lidé označují za hudebnici, protože v podstatě vůbec neumím hrát," řekla Patti Smith podle plátku The Guardian přítomným. 

"Nikdy jsem neměla nějaké muzikantské ambice. Vždycky jsem ale ráda vystupovala před lidmi," prohlásila dále s tím, že dává přednost označení "performerka".  

Patti Smith se také zmínila o tom, jak našla zalíbení v poezii, kterou původně nesnášela.

Změnit postoj jí prý pomohli autoři jako Allen Ginsberg, William Burroughs a Jim Carroll, jež si zamilovala.

Postupně začala i ona psát básně: "Neměla jsem žádný konkrétní plán, jen jsem si přála tvořit poezii, která bude velmi niterná." 

Nová kniha z pera Patti Smith nazvaná M Train vychází právě dnes tj. 6. října 2015 a je volným pokračováním memoáru Just Kids.  

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.