Soutěž Radegast Líheň se rozjíždí poosmé! Amatérští hudebníci získají ceny za statisíce!

Tisková zpráva Viking agency s.r.o.

Opět po roce se roztáčí kola jedné z největších soutěží amatérských hudebníků v ČR – Radegast Líheň 2009. Přináší nejen spoustu novinek, ale i dobrou zprávu pro všechny amatérské hudebníky – pořadatelé a partneři rozdají ceny ve statisícové hodnotě! Přihlásit se mohou hudebníci z celé České, ale i Slovenské republiky nejpozději do 31. ledna 2009.

Soutěž, která probíhá na Ostravsku již sedm let (a patří k jedněm z nejstarších) nabízí hudebníkům možnost přímé konfrontace s hudebníky z celé země formou vystoupení v ostravských klubech. V roce 2009 to budou vyhlášený Temp na Stodolní a populární Garage v Ostravě, a také velmi sympatický Jazz club v Havířově. „Jsme rádi, že se podařilo domluvit jedny z nejhezčích a nejsympatičtějších klubů na Ostravsku a věříme, že už vystoupení v nich bude pro vybrané kapely odměnou. Cen pro ty nejlepší je však připravena celá řada od týdne stráveného v profi studiu, přes propagaci v rámci i-legalne.cz a dalších mediálních projektech až po zajištění vystoupení na Top akcích na Ostravsku,“ popisuje přípravu osmého ročníku Líhně Marek Slonina z pořadatelské Viking agency z Havířova. Soutěž od loňského ročníku opět povyrostla a nabízí mnoho nového. Především vznikly nové a přehlednější stránky soutěže nawww.lihen.cza pro kapely snadnější systém přihlášek přes internet. Princip soutěže je pak rovněž velmi sympatický. V šesti základních kolech se vždy v každém klubu utkají tři skupiny vybrané porotou ze všech přihlášek. Vítězové základních kol pak postoupí do semifinále a šest nejlepších do Velkého finále. Důležitým faktem pak zůstává, že postupující nevybírá laická divácká porota, ale odborná složená z produkčních a hudebníků. „Ve finále byla porota už po dva roky dokonce devatenáctičlenná, což je naprostá rarita. Také díky tomu jsou na tom stejně místní kapely i kapely zdaleka. V posledních dvou ročnících se například do finále nedostala ani jedna místní kapela, což svědčí o férovosti poroty,“ dodává Slonina s tím, že v roce 2007 zvítězili hradeckokrálovští Enter a v roce 2008 pražští Woodoojam.

Osmý ročník soutěže bude probíhat v měsících únor až duben 2009 a přihlášky jsou přijímány do 31. ledna na internetových stránkách soutěžewww.lihen.cz. Na stejných stránkách jsou i kontakty na organizátory pro případ osobního kontaktu. Pořadatelé se všem přihlášeným ozvou začátkem února 2009.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.