Bjork uspíšila vydání digitální verze nového alba Vulnicura

  • Bjork uspíšila vydání digitální verze nového alba Vulnicura Fotogalerie (5)
    • 22.01.2015
    • Tisk

    Islandská zpěvačka a renesanční umělkyně Björk překvapivě urychlila vydání digitální verze novinkového alba Vulnicura. Její zbrusu nová deska, která je nástupcem počinu Biophilia z roku 2011, je tedy už teď v prodeji na iTunes. A to celé dva měsíce před původně plánovaným termínem.    

    Sdílejte článek:

Jako CD a vinyl bude nahrávka k dispozici v březnu, tedy v dříve ohlášeném plánovaném termínu. 

Björk se o novinkovém albu v den, kdy ho předčasně vypustila do světa, rozepsala na Facebooku, kde mimo jiné fanouškům napsala, že je to pro ni deska, která láme srdce.

Zmínila také, že na nahrávce pracovala celý rok. Je prý sama překvapená tím, jak přesně se jí podařilo chronologicky zachytit tento emoční proces.

"Jako tři písničky před rozchodem a tři po něm. Takže se přihlásil ten antropolog, co ve mě je, a rozhodla jsem se výsledek sdílet jako takový. Nejprve jsem se obávala, že bude vůči mě samotné příliš shovívavý, ale pak jsem měla pocit, že může být vlastně celkem univerzální. Doufám, že tyto písničky můžou pomoct, oslovit ostatní a dokázat, jak biologický je tento proces: rána a hojení té rány. Psychologicky a fyzicky. Ani jedné jeho části se nedá vyhnout."

Islandská umělkyně se rozepsala také o spolupráci s producenty, kterými jsou Arca a The Haxan Cloak.

"A pak se mi přihodilo něco magického: jakmile jsem ztratila jednu věc, vstoupilo mi do života něco nového. Alejandro mě kontaktoval koncem léta roku 2013 a měl zájem se mnou pracovat. Bylo to perfektně načasované." 


"Kdybych měla dělat do jednotlivých songů beaty sama, trvalo by mi to tři roky (jako na Vespertine), ale vyplynulo z toho, že mě Arca opakovaně navštívil a jen o pár měsíců později měl hotové celé album," napsala Björk.

Spolupráci si velmi chválí: "Ze všech dosavadních kolaborací je to jedna z těch, které jsem si nejvíc užila. Pak jsem pokračovala aranžemi pro struny a sbory a nahrála jsem je na Islandu. Pomalu jsem se začala poohlížet po někom, kdo by album zmixoval. Byl mi představen The Haxan Cloak. Album tedy zmixoval a také vytvořil beat pro píseň Family. Společně s Chrisem Elmsem jsme během mixování jaksi vytvořili kapelu a tohle je album, které jsme udělali."  

Na desce Vulnicura najdeme tyto tracky: 

Stonemilker
Lionsong
History Of Touches
Black Lake
Family
Notget
Atom Dance
Mouth Mantra
Quicksand

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.