Mick Jagger se pokloní památce zesnulé přítelkyně L'Wren Scott

  • Mick Jagger se pokloní památce zesnulé přítelkyně L'Wren Scott Fotogalerie (10)
    • 20.01.2015
    • Tisk

    Mick Jagger našel adekvátní způsob, jak uctít jeho nedávno zesnulou přítelkyni, módní návrhářku L'Wren Scott. Jejím jménem založil fond, který poskytne stipendium studentům módy. Každý rok od frontmana Rolling Stones získá grant jeden student magisterského studia. A to na prestižní designerské škole Central Saint Martins College v Londýně.  

    Sdílejte článek:

Stipendium plně pokryje školné a část nákladů na bydlení.

L'Wren Scott žádné vzdělání v oboru neměla resp. se v něm vzdělávala sama a na tuto školu tudíž nechodila, ale dlouhodobě udržovala dobré přátelské vztahy s ředitelem magisterských kurzů Louisem Wilsonem.

"Jsem nesmírně vděčný za možnost získat takto štědrý stipendijní balíček. Naši studenti musí obětovat mnoho, aby se mohli účastnit tohoto kurzu a extrémně tvrdě pracovat, když už se jim podaří do něj dostat," uvedl ředitel kurzů módního návrhářství Fabio Piras.

A doplnil: "Jsem ohromně vděčný za to, že právě náš kurz výrazně přispívá ke globálnímu rozvoji módního průmyslu." 

L'Wren Scott, která se narodila jako Laura Bambrough v americkém Salt Lake City ve státě Utah, byla uznávanou módní návrhářkou, jejíž sofistikované modely oblékala na červený koberec řada hollywoodských hvězd včetně Angeliny Jolie a Sarah Jessicy Parker.

Kariéru odstartovala jako modelka, následně působila jako módní stylistka a připravovala kostýmy - třeba i pro Madonnu.

Úspěšnou módní značku, která nesla její jméno, představila zhruba před dvaceti lety.

Navrhovala také oblečení pro Micka Jaggera, s nímž měla od roku 2001 osobní vztah. Chodili spolu do března 2014, kdy L'Wren Scott spáchala sebevraždu.

Jagger po její náhlé smrti veřejně vyjádřil, jak moc je rozrušený a zničený. Rolling Stones tehdy zrušili turné po Austrálii.

V médiích se nicméně spekulovalo o tom, že jedním z možných důvodů, proč se návrhářka rozhodla pro dobrovolný odchod ze života, byl fakt, že si za ni slavný rocker našel náhradu.

Další spekulace hovořily o tom, že se L'Wren Scott topila v dluzích, o kterých partnerovi neřekla.  

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.