Mark Knopfler oznámil, že letos na jaře vydá novinkové osmé studiové album

  • Mark Knopfler oznámil, že letos na jaře vydá novinkové osmé studiové album Fotogalerie (6)
    • 20.01.2015
    • Tisk

    Mark Knopfler oznámil, že na letošňí jaro připravil novinkové sólové studiové album. Jeho osmý řadový počin vyjde konkrétně 16. března 2015 u Universalu. Název desky zní "Tracker" a bude na ní celkem 11 nových písní. I tentokrát nechal Knopfler muzikantům dost prostoru na to, aby se sami podíleli na tvorbě a originálním výsledku.

    Sdílejte článek:

O producentské práce se postaral z části sám Mark Knopfler, z části pak Guy Fletcher.

Nahrávka vznikala v londýnských British Grove Studios.

Mark Knopfler nahrával kytary, Guy Fletcher klávesy, John McCusker houslové party, Mike McGoldrick pak píšťalu a flétnu, Glenn Worf basovou kytaru a Ian Thomas bicí.

Jako hosté se pak na desce podíleli vokalistka Ruth Moody, saxofonista Nigel Hitchcock a akordeonista Phil Cunningham.

Skotský umělec vysvětluje, jak přišel na název alba: "Titul desky Tracker ze mě vypadl jako něco, co vystihuje mou cestu napříč dekádami. Všechen ten uplynulý čas, lidi, kteří prošli mým životem, místa i věci z mé minulosti. Navíc vystihuje i proces nahrávání písní ve studiu." 

Mark Knopfler vyrazí s albovou novinkou na evropské turné, které zahájí v květnu.

"Těším se, až se opět se všemi těmi lidmi, kteří se podíleli na nové nahrávce, sejdeme a vyrazíme na turné. Bude to radost," uvedl hudebník k plánovaným koncertům.  


Knopfler vždy na koncertování nahlížel jako na finální část procesu, který začíná skládáním písní, pokračuje jejich nahráváním a jehož finále tvoří právě představení nové tvorby naživo. V posledních letech prý také čím dál častěji přímo na turné tvoří nový materiál.

"Skladby Lights of Taormina a Silver Eagle částečně vznikly na mých výletech po Evropě a USA s Bobem Dylanem." 

Mark Knopfler zatím vydal sedm sólových studiových alb a také počin Neck And Neck, který je výsledkem společné práce s jedním z jeho kytarových hrdinů Chetem Atkinsem. S Emmylou Harris pak spolupracoval na nahrávce All The Roadrunning.

Na kontě má i dva filmové soudtracky a v současné době pracuje na novém filmu Altamira.

Kromě toho, že produkuje vlastní desky, působil jako producent také při nahrávání alb Boba Dylana a Randyho Newmana.

Album Tracker bude k dispozici na CD, dvojitém vinylu, jako deluxe CD se čtyřmi bonusovými tracky i jako exkluzivní box set obsahující desku na CD i vinylu a bonusové CD s šestni tracky navíc, DVD s krátkým filmem, jenž vznikl v režii Henrika Hansena, a rozhovorem, kde Mark Knopfler podrobně o novém počinu hovoří. 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.