Semifinále ovládne moravská hudební scéna!

Moravské kapely letos ovládly základní kola soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň a dokázaly, že se na tomto konci republiky stále rodí zajímavé hudební soubory. Naprostý prim v semifinále pak budou hrát severomoravané. Hned se třemi zástupci se představí Frýdek-Místek, stejně úspěšné pak byly kapely z brněnska a dva zástupce bude mít hradeckokrálovsko.

Rozhodla o tom i poslední šestá kola v minulém týdnu. V úterním šestém kole v klubu Templ na Stodolní to byl skutečně nářez. „Metalové kapely vymetly v Templu všechny pavučiny i s pavouky, kteří se po úterku rozhodli změnit lokál. Mladíci ve dvou kapelách ale trochu přetáhli hlasitost a tak bohužel nebylo pořádně rozumět ani textu, ani hudbě. Vítězná skupina Coward sice věkem už nepatří mezi mladé tváře, ale po jejím vystoupení téměř nebylo co řešit. Přiznaly to ostatně i ostatní dvě kapely,“ popsal kolo za pořádající Viking agency produkční soutěže Luděk Bajgar. Čtvrteční kola pak proběhla v poněkud klidnějším duchu. Zejména v klubu Garage v Ostravě si kapely své vystoupení doslova užívaly. „Pohodu mezi kapelami i diváky podpořil zejména výkon skupiny Model Bazaar z Brna, která byť jen ve dvou členech bez absentující violončelistky, předvedla originální výkon. Právě svou originalitou nakonec předčila kapelu na konečném druhém místě – vynikající a naprosto profesionální kapelu Sillage z Moravského Krumlova,“ zhodnotili kolo porotci. Ve stejný den probíhající šesté kolo v havířovském Jazz clubu nabídlo progresivní bigbít, včetně jednoho zástupce domácí scény – kapelu Dirrtysky. Ani tentokrát se ale nepodařilo postoupit domácím, když už první účinkující – novojičínský Once´s nastavil nepřekonatelnou laťku. Na jejich vítězství a postupu do semifinále nic nezměnila ani strhující výkon domácích, které podporovalo velmi početné publikum, ani velmi zajímavý sound Havranovy levé ruky z Blanska.

V prvních semifinálových kolech vystoupí v úterý 7. dubna v klubu Templ na Stodolní ulici v Ostravě skupiny Venefica z Olomouce, Chilliguns z Příbrami a The Hydes z Brna, ve čtvrtek 9. dubna pak v klubu Garage v Ostravě Memphis z Hradce Králové a frýdeckomístecké partičky Bad joke a Slepí křováci a v Jazz clubu v Havířově Periferic z Orlové, D.U.B.music z Přerova a The Neoromantix z Hranic a Brna.Více o soutěži najdou zájemci na stránkách hlavního mediálního partnera tiskoviny Deník, ve vysílání rádia Hey, nebo na stránkáchwww.lihen.cz. Generálním partnerem soutěže je pivovar Radegast a hlavním partnerem město Havířov.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.