Houslistka a lyžařka Vanessa-Mae nesmí čtyři roky závodit

  • Houslistka a lyžařka Vanessa-Mae nesmí čtyři roky závodit Fotogalerie (2)
    • 12.11.2014
    • Tisk

    Britsko-singapurská houslistka a zároveň také sportovkyně Vanessa-Mae má zákaz příští čtyři roky startovat jakožto lyžařka.

    Sdílejte článek:

Mezinárodní lyžařská federace FIS totiž zjistila, že se při snahách o kvalifikaci Vanessy-Mae na zimní olympijské hry v Soči 2014 vyskytly nesrovnalosti.

Výsledky měly být údajně zmanipulované.

Houslistka, jejíž zatím poslední album Choreography vyšlo už před deseti lety, tedy v roce 2004, se na olympiádu kvalifikovala na závodech ve Slovinsku jen pár dní před koncem lednové lhůty.

Podle informací, jež zveřejnila zpravodajská stanice BBC Sport, byly tyto konkrétní závody uspořádány na přání managementu Vanessy-Mae.

Ve výsledcích byly navíc jisté nepřesnosti.

Jedna ze závodnic tak byla vyřazena jako neúspěšná a jiná postoupila, i když by za běžných okolností její výsledky k postupu nestačily.

Cílový čas houslistky byl údajně upraven o víc než 10 sekund.

Obří slalom se uskutečnil 18. a 19. ledna a nezávislá komise teď v oficiálním prohlášení uvedla, že výsledky byly rozhodně zmanipulované.

Houslistka se tak na olympiádu, kde závodila pod jménem Vanessa Vanakorn a skončila jako poslední ze 67mi závodnic, vůbec neměla kvalifikovat.

To, že nesmí příští čtyři roky závodit, se dozvěděla v úterý 11. listopadu, tedy v den, kdy měla v Praze společný koncert s operním pěvcem José Carrerasem.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.