YouTube spouští novou službu nazvanou "Music Key"

  • YouTube spouští novou službu nazvanou "Music Key"
    • 18.11.2014
    • Tisk

    Dlouho očekávaná nová streamingová služba od YouTube se spouští právě dnes. I když se zatím jedná o beta verzi, kterou si vyzkouší pouze limitovaný počet lidí.

    Sdílejte článek:

Spuštění služby Music Key potvrdil magazínu Rolling Stone tiskový mluvčí společnosti.

Široké veřejnosti by nová služba bez reklam měla začít sloužit až v roce 2015.

Bude se soustředit na mobilní zařízení a uživatelům umožní přehrávat hudbu zároveň s využitím dalších aplikací a videí v rámci offline módu.

YouTube na vlastním příspěvku na stále se rozvíjecí trh streamingových služeb, které zahrnují např. Spotify nebo Beats Music pracuje přes rok.

V červnu společnost narazila na problém, když ji přední nezávislá vydavatelství obvinila z toho, že jim nabízí mnohem nižší profity, než zavedeným velkým mainstreamovým labelům jako jsou Sony nebo Universal.

Plátek Financial Times v souvislosti s tím nedávno napsal, že YouTube podepsal smlouvu se společností Merlin, která zastupuje práva tisíců indie labelů.

„Podepsali jsme smlouvu s každým velkým vydavatelstvím a stovkami menších po celém světě, aby naše nová služba pokryla co nejširší spektrum muziky,“ řekl magazínu Rolling Stone šéf oddělení hudební spolupráce Christopher Muller.

„Jsme rádi, že i vedoucí nezávislá vydavatelství, reprezentovaná Merlinem, jsou součástí nové fáze vývoje YouTube,“ doplnil šéf společnosti Merlin Charles Caldas.

„Přejeme YouTubeu hodně úspěchů s vývojem nových přihlašovacích služeb a jeho působením obecně.“

Music Key se nijak nedotkne tradiční stránky s videi, které navštěvují miliony uživatelů.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.