Neil Young vyzývá k bojkotu kávového gigantu Starbucks

  • Neil Young vyzývá k bojkotu kávového gigantu Starbucks Fotogalerie (12)
    • 19.11.2014
    • Tisk

    Neil Young poukazuje na údajnou roli známé společnosti v právní bitvě o označování geneticky upravovaných potravin. To je pro něj důvodem, kvůli kterému by lidé měli Starbucks bojkotovat.

    Sdílejte článek:

Na oficiálních internetových stránkách Neil Young uvádí, že se Starbucks schovává za Grocery Manufacturers Association (GMA, Acociaci producentů potravin), která žaluje stát Vermont kvůli novému zákonu, jenž vyžaduje, aby byly geneticky upravované ingredience výrazně označené na potravinářských výrobcích.

Starbucks je členem asociace, ale nepatří oficiálně ke společnostem, které podaly žalobu.

Young píše: „Byl jsem zvyklý každý den stát ve frontě a dávat si latte, ale včera to bylo naposledy. Starbucks si myslí, že nemáte právo vědět, co je ve vaší kávě. Schovává se za tajemnou GMA a podporuje žalobu, jejímž cílem je zablokovat místní právní předpisy, které vyžadují jasné označení geneticky upravovaných ingrediencí. Zajímavé je, že tvrdí, že tento zákon je útokem na právo korporací na svobodu slova.“

„Vaše podpora může pomoci. Řekněte Starbucksu ať ukončí podporu žaloby proti Vermontu,“ vyzývá hudebník.

Podle listu The Guardian Starbucks odmítá jakékoliv zapojení v právní bitvě.

Firma uvádí: „Starbucks není součástí žádné žaloby, které se účastní GMA, a ani neposkytl finance na žádnou podobnou kampaň.“

Young se v poslední době často otevřeně vyjadřuje k politickým otázkám.

Např. v září vypustil do světa protestní píseň „Who's Gonna Stand Up And Save The Earth?“, aby tak upoutal na dokument nazvaný Under The Influence, který se zabývá praktikami velkých firem.

A co se týká hudby, připomeňme, že Neil Young tento měsíc vydal novinkové album Storytone.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.