Druhý Spectaculare nabídne rozsáhlejší program než poprvé

  • Druhý Spectaculare nabídne rozsáhlejší program než poprvé
    • 01.12.2014
    • Tisk

    Druhý ročník Festivalu Spectaculare, který propojuje současnou elektronickou a experimentální hudbu, tanec, pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním, proběhne od 20. ledna do 6. února 2015 na několika místech v Praze.

    Sdílejte článek:

„Velký zájem o všechny koncerty i představení během prvního ročníku nám ukázal, že pro podobný festival je u nás místo,“ říká na úvod dramaturg Josef Sedloň.

"Podruhé proto nabídneme rozsáhlejší program – a to ještě nejsou všechna jména uzavřena. Jde o hudebníky, kteří představují to nejzajímavější ze současné scény,” pokračuje.

Centru současného umění DOX, Cross Clubu, Chrámu u Salvátora a Paláci Akropolis tak vystoupí například francouzsko-belgický snový, elektroakustický skladatel a pianista Sylvain Chauveau, zakladatelka Hidden Orchestra, britská klavíristka a houslistka Poppy Ackroyd, křehká belgická folkově-ambientní písničkářka Chantal Acda nebo pařížský skladatel a pianista Quentin Sirjacq.

Nebudou chybět ani britský producent Throwing Snow spojující klubové rytmy s post rockem a folkem, dále hlavní postavy zvukově avantgardního australského vydavatelství Room40 Lawrence English, John Chantler a Heinz Riegler, zástupci berlínského labelu Monkeytown Alex Banks a Dark Sky, kteří hrají inovativní elektroniku na pomezí taneční a experimentální hudby, německý beatmaker Kalipo a finské minimalistické dark popové duo Femme En Fourrure.

Festival zakončí německá formace Brandt Brauer Frick, která naživo hranými klubovými groovy hledá duši ve strojovém rytmu techna.

Z českých umělců se na festivalu Spectaculare představí v sólo projektech Lenka Dusilová a Beata Hlavenková a dále i Clarinet Factory či Zabelov Group.

Program, jehož hudební i divadelní část ještě není uzavřená, doplní workshopy a projekce filmů v biu Oko a kině Světozor.

Vstupenky jsou k dispozici v pokladně Paláce Akropolis, v síti Ticketpro a Goout.cz.

Festival pořádá Palác Akropolis jako volné pokračování koncertní série Music Infinity, součást Live Europe.

www.spectaculare.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.