I domácí kapely budou v semifinále Radegast Líhně!

Teprve v posledních dvou kolech se začaly v soutěži amatérských hudebníků Radegast Líheň prosazovat kapely ze severu Moravy. Ve čtvrtém se z postupu do semifinále radovaly hned dvě z možných tří.

Už v úterý se v punkrockovém kole v klubu Templ na Stodolní ulici utkali dva téměř domácí zástupci s jediným zástupcem Čech. Přesto se TmZtm z Čelákovic přesily nezalekli a pustili se do souboje s ostravskými NoizzToy a frýdeckými Parkinson bez obav, nakonec odešli s prázdnou. A nářez střídal nářez. „Bohužel tím už místy trpěla muzika. Na velikost klubu zvolili všichni přílišnou razanci a tak místy nebylo rozumět textům ani zpěvu. Sice to k punku patří, ale tentokrát z toho prostě těžili ti, kteří šetřili porotu,“ s úsměvem přiznával Luděk Bajgar z pořádající Viking agency. Z postupu se tak nakonec radovali frýdeckomístečtí Parkinson.

Také ve středu zvítězili v klubu Garage téměř domácí – opavští Nekuř toho tygra. Ti už v soutěži v minulosti nastoupili, ale nikdy se nedostali dále než do základního kola. Tentokrát však pokořili jak kopřivnické Unstable, kteří nastoupili narychlo jako náhrada za Bank Holiday, tak rakovnické Z Davu. V čele stála „tygrům“ charismatická zpěvačka, která se stala jednoznačně nejvýraznější osobností celého večera. Táhla kapely, oslovila publikum i porotu a dotáhla svou kapelu až do semifinále.

Čtvrteční koncert v Jazz clubu v Havířově pak zakončil už čtvrté kolo Radegast Líhně. A poprvé přitom došlo k nepopulární situaci, kdy vystoupili jen dva soutěžící místo tradiční trojice. „Vždy se nám zatím podařilo po oznámení kapely, že nemůže přijet, zajistit adekvátní náhradu. Bohužel k úrazu úst trumpetisty skupiny Real Groove z Prahy došlo v den konání soutěže a přes rychlé informování ze strany kapely už nebylo možné náhradníky oslovit. Přesto si návštěvníci popfunkový večírek s kapelami R.E.J. z Ostravy a The Neoromantix z Hranic určitě užili,“ vysvětluje Marek Slonina z Viking agency. Vítězem havířovského čtvrtého kola se nakonec stali hraničtí The Neoromantix.

Páté kolo opět proběhne v každém klubu v jiný den a navíc ve zcela odlišném duchu. V úterý 24. března v rockovém duchu s prvky SKA i punku nastoupí na pódium ostravské Garage skupiny Koblížci (Šumperk), Groteska (Dvůr Králové n.L.) a Tropická Agnes (Olomouc). O den později pak v metalovém kole v klubu Templ skupiny Exorsus (Havířov), Lazaret (Pardubice) a Hatori Hansa (Ostrava). Čtvrtek v Jazz clubu bude patřit klidnějšímu poprocku v provedení D.U.B. music (Přerov), Five Mahoney Dreams (Kladno) a Nou smouking (Havířov). Vstupné je tradičně ZDARMA a začíná se v sedm večer. Více o soutěži najdou zájemci na stránkách hlavního mediálního partnera tiskoviny Deník, ve vysílání rádia Hey, nebo na stránkáchwww.lihen.cz. Generálním partnerem soutěže je pivovar Radegast a hlavním partnerem město Havířov.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.