Tata Bojs představují rovnou dva nové videoklipy

  • Tata Bojs představují rovnou dva nové videoklipy
    • 17.12.2014
    • Tisk

    Tata Bojs poprvé v jejich bohaté kariéře souběžně přišli hned se dvěma videoklipy. Vznikly k písním „Antikvariát“ a „S ní“ z chystaného vinylového singlu „Strana A“.

    Sdílejte článek:

Desetipalcový vinyl, který předznamenává nové album chystané na jaro 2015, Tata Bojs pokřtili včera v brněnském klubu Fléda, kde byl vinyl také poprvé v prodeji.

Zítra, tedy ve čtvrtek 18. prosince proběhne druhý křest ve vyprodaném pražském Divadle Archa.

Strana A není klasický singl ve smyslu ´tady máme hitovku, kterou chceme tlačit a protože vinyl má dvě strany, je tu ještě jedno béčko´. My máme obě strany A! Ani jedné písničce nechceme dávat větší důležitost, proto jsme se rozhodli natočit klipy dva. Tohle jsme ještě nikdy neudělali. Oslovil jsem dva režiséry, pustil jim demáče a nechal je, ať si sami vyberou. Každý si nezávisle vybral jinou, takže paráda a bez hádky,“ říká Milan Cais.

„Antikvariát“ si vybral režisér Štěpán FOK Vodrážka, který má na kontě mj. klipy pro Kláru Vytiskovou nebo Vladimira 518. Místo aby vsadil na kulisy zapadlého antikvariátu, nahlíží na píseň trochu jinou, hororovou optikou.

„Mým záměrem bylo zkoncentrovat všechna hororová klišé do jednoho krátkého ultra hororového příběhu. Antikvariátem mojí generace je videopůjčovna, proto náš příběh začíná právě tam. Já sám se hororů doopravdy bojím, pro mě šlo tedy i o určitou formu autoterapie. Což zafungovalo. Hrozně – při prvním zhlédnutí celého střihu jsem se otáčel za sebe, jestli se mě někdo nechystá rozčtvrtit,“ vysvětluje Vodrážka, který s Tata Bojs spolupracoval poprvé.

To režisér klipu ke skladbě „S ní“ Jan Těšitel už s Tata Bojs v minulosti točil, konkrétně klip k recyklované verzi „Pěšáků“.

„Bylo skvělé na tuto předchozí úspěšnou spolupráci navázat. Písnička ´S ní´ má zajímavou strukturu připomínající filmové vyprávění. Hudebně obsahuje nečekaná místa, což jsme se snažili zrcadlit i v samotném videoklipu,“ komentuje nový klip Těšitel.

Obě písně samozřejmě zazní naživo i 18. 12. na pražském křtu v Divadle Archa.

www.tatabojs.cz


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.