Zebrahead a Kids In Glass Houses mají namířeno do Roxy

Tisková zpráva Roxy Promotion a D Smack U Promotion

Zebrahead****a Kids In Glass Houses mají namířeno do Roxy

Přes deset let na scéně,sedm dlouhohrajících desek, miliony najetých mil na turné, nominace na cenu Grammy za ohromující předělávku hitu “Enter Sandman” od Metallicy a základna příznivců, která se postupně rozrůstala s tím, jak kapela kráčela ke slávě. Není žádná náhoda, že si Američané Zebrahead zachovali pověst poctivé kapely, která je stále schopná objevovat nové možnosti a přitahovat nadcházející generace přívrženců.

“Každý rok pod pódiem vidím mladší a mladší tváře,” diví se zpěvák Ali Tabatabaee. “Nemám ponětí, kudy se k nim vlastně naše muzika dostane, ale neuvěřitelně nás to inspiruje, psát hudbu pro tak mladé zapálené fanoušky. Máme opravdu štěstí.”

Co stojí za takovým úspěchem? Odpověď hledejme v charakteristickém zebřím mixu punku, hip hopu a alternativního rocku a schopnosti skládat chytlavé písničky. Když se poprvé objevili na kalifornské hudební scéně v polovině devadesátých let, ihned byli uznáni za průkopníky nového zvuku, který je dodnes úspěšný ve Státech i na našem kontinentu.

Poté, co kapela skoro dva roky koncertovala ke svému předposlednímu albu Broadcast to the World, se znovu usadila ve svém studiu v Orange County a začala skládat nový materiál. Na konci práce stojí deska Phoenix, kterou Zebrahead nahrávali pod dohledem známých producentůHowarda Bensona (My Chemical Romance, P.O.D.) a Camerona Webba (Social Distortion, Motorhead).

Phoenix je tak zatím nejzdařilejším propojením popových prvků, snivých ploch a drsného nátěru v diskografii kapely. V textech se Zebrahead nespoléhají jen na jedno téma. “Většinou píšeme songy o osobních věcech, které prožíváme, nebo o lidech, kteří jsou nám blízcí,” říká Tabatabaee. “Některé z našich věcí jsou o vztazích, které se postupem času zkazí, nebo o těch, které pro člověka nejsou dobré, ale stejně není tak lehké je opustit. A písnička ‚Sorry But Your Friends Are Hot‘ je zase o nevěře."

Zároveň však zpěvák dodává, že vysvětlování textů by posluchačům nemělo brát jejich vlastní zážitek z písniček. “Když jsem byl mladší, vždycky jsem se snažil vztáhnout texty písní k mému vlastnímu životu. Proto se snažím nevysvětlovat, o co konkrétně mi při psaní šlo, protože nechci lidem brát jejich vlastní názor.”

S ohledem na novou desku Phoenix Tabatabaee dodává, jak moc se těší, až ji bude hrát na koncertech naživo: “Nemůžu se dočkat, až celý svět uslyší, conového jsme připravili. Myslím, že každý si tam najde to své. Snad budou lidé otevření a přijmou nové songy takové, jaké jsou. To poslední, co bychom chtěli, by bylo se opakovat.”

Českým příznivcům americké rockové hudby však žádná repetice nehrozí. Zebrahead u nás uvítáme poprvé, o tolepší to bude příležitost seznámit se s nimi v klubu Roxy 9. listopadu. Předskakovat jim budou Kids In Glass Houses z Walesu.

Vstupenky v předprodejích sítí Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal za 250,– Kč + poplatky, na místě za 350,– Kč. Start je v 19:00.

Více info na:

www.myspace.com/zebrahead
www.zebrahead.tv

www.myspace.com/…nglasshouses

www.roxy.cz

www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.