V dokumentu o Kurtovi budou i zatím nevydané songy

  • V dokumentu o Kurtovi budou i zatím nevydané songy
    • 12.01.2015
    • Tisk

    První plně autorizovaný dokumentární film o frontmanovi Kurtu Cobainovi nabídne i dosud nevydané písně od lídra Nirvany.

    Sdílejte článek:

Americká kabelová televizní síť HBO ohlásila premiéru snímku Kurt Cobain: Montage Of Heck na 4. května 2015.

Zřejmě v ještě dřívějším jarním termínu bude film uveden v britských kinech.

Režisérem filmu je Brett Morgan a na veškeré práce na něm dohlíží hudebníkova dcera Frances Bean Cobain v roli výkonné producentky.

O snímku se píše jako o „syrové a viscerální cestě jeho životem“ s tím, že nabízí neomezený přístup do Cobainových archivů.

A to včetně jeho dříve nezveřejněných filmů, nahrávek, umělecké tvorby, fotografií, zápisků, demo nahrávek, osobních archivů i zpěvníků.

Podle režiséra Morgana bylo nutné materiál pro Kurt Cobain: Montage Of Heck dávat dohromady roky a byly nutné dlouhé průzkumy.

„Na tomto projektu jsem začal pracovat před osmi lety. V začátcích jsem si, stejně jako řada dalších lidí, myslel, že nebude moc čerstvého materiálu k odhalení.“

„Nicméně, jakmile jsem se dostal do Kurtova archivu, objevil jsem přes 200 hodin nevydané muziky a zvukových záznamů, obrovskou spoustu uměleckých projektů – olejomalby, sochy – nespočet hodin dříve nezveřejněného domácího videa, přes 4 tisíce stran psaných textů, jež dohromady pomáhají vykreslit intimní portrét umělce, který se jen zřídka vyjadřoval do médií,“ uvedl režisér.

Cobainova vdova Courtney Love se na dokumentu HBO nepodílí, ale plánuje vlastní biografický film, který by se měl začít točit v letošním roce.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.