Jamajský zpěvák Horace Andy přijíždí se svou novou deskou „On Tour“

Tisková zpráva Roxy Promotion a D Smack U Promotion

Jamajský zpěvák Horace Andy přijíždí se svou novou deskou „On Tour“
Horace Andy je bezpochyby jedním z nejvýraznějších a nejoblíbenějších hlasů, které můžete na Jamajce najít. Tento zpěvák působící v klasickém žánru roots reggae se proslavil hity jako „Government Land“, „You Are My Angel“, „Skylarking“ nebo předělávkou písně „Ain't No Sunshine“. Letos se nám Horace připomíná deskou „On Tour“ a sérií koncertů napříč evropským kontinentem.
Ikonická postava dřevního reggae Horace Andy vládne jedním z nejcharakte­rističtějších hlasů, jaké se kdy na Jamajce objevily, a je mezi příznivci tohoto žánru znám vypjatou emotivností svých živých vystoupení. Můžete jej slyšet na řadě klasických nahrávek pro producenty, jakými byli Phil Pratt, King Tubby nebo Prince Jammy. Jeho nejranější nahrávky (např. „Got to Be Sure“) vznikaly již koncem 60. let. Do té doby také datujeme průlomové album „Skylarking,“ které Horace vyneslo na vrcholek jamajského hudebního žebříčku. Od té doby se Horace Andy počítá mezi přední hvězdy žánru reggae.
Poté, co se přestěhoval do Londýna, našel na počátku devadesátých let nové zástupy příznivců díky slavným průkopníkům triphopu Massive Attack. Ne každý ví, že mnohé z písniček z této doby jsou vlastně předělávkami Horacových starších prací, včetně hitu „Angel“. Horace Andy však i vedle koncertování s tímto pilířem elektronické scény pokračoval v natáčení nové hudby, jmenujme např. jen album „Living in the Flood“ vydané na labelu vlastněném Massive Attack nebo nahrávku „Mek It Bun“. Slyšet jej můžete i na kolektivním projektu 1 Giant Leap a v předělávce hitu „Airbag“ od Radiohead na předloňské kompilaci Radiodread.
Jak už to mají hudebníci na Jamajce ve zvyku, také Horace Andy se často vrací ke svým starším písničkám a natáčí nové verze, ovšem snad jen on jediný dokáže nové verze vyšperkovat tak, že se mohou bez bázně postavit čelem původním nahrávkám. Horace do nich vždy vnese něco nového. Nahrávací společnost Trojan je ráda, že je domovským přístavem některých z Horacových nejlepších songů a že nyní vydává jeho nejnovější mistrovské dílo.
Album „On Tour“ zachycuje výjimečný hlas a zkušenou producentskou ruku Horace Andyho v ideální formě. Posun k mírně progresivnějšímu zvuku dokazuje, že se Horace nebojí nových hudebních vlivů, přesto je z celé desky cítit nepopiratelný vliv jeho domovského ostrova, kde se tento snímek ostatně také nahrával. Horace Andy je tu tentokrát nejen za vokalistu a producenta, zároveň také nahrál většinu nástrojů, které na desce uslyšíme. Album „On Tour“ nás přenese na místa, na nichž zpěvák během posledního roku byl, a zprostředkuje nám památky, lidi a pocity, které tam Horace ovlivnily. Přitom je však deska stále pevně zakotvena ve vodách vřelého melodického reggae. „On Tour“ je důkazem toho, že nebylo doby, kdy by Horace Andy nevydával výjimečné nahrávky.
Písně z nového albu uslyšíte naživo již za pár dní v pražské Roxy. Horace Andy zde vystoupí se svou skupinou Dub Asante Band v úterý 4. listopadu.
Vstupenky lze zakoupit v sítích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal za 390,– Kč + poplatky / na místě budou za 490,– Kč.
Více info:
www.myspace.com/horaceandy1
www.horaceandy.com
www.roxy.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.