Metallica se objeví v příštím vydání Guinessovy knihy rekordů

  • Metallica se objeví v příštím vydání Guinessovy knihy rekordů Fotogalerie (13)
    • 08.09.2014
    • Tisk

    Skupina Metallica je součástí knihy Guinness World Records 2015, ve které se objevují průkopnické úspěchy v oblasti filmu, televize a hudby.

    Sdílejte článek:

Metallica se zapsala do historie, když se stala první a zároveň jedinou kapelou, která odehrála koncert na všech sedmi kontinentech planety Země.

Na posledním z nich, Antarktidě, vystoupila 8. prosince 2013 pro 120 vědců a vítězů soutěže na argentinské polární základně Carlini Station.

V rámci hodinové show, příznačně nazvané Freeze 'Em All, nabídla desítku skladeb.

V rámci víc než třicetileté kariéry hodné síně slávy teď kapela získala místo v nové edici Guinessovy knihy rekordů, která vyjde k 60. výročí.

Kniha byla poprvé vydána v roce 1955.

Frontman James Hetfield k tomu řekl: „Sedm kontinentů v jednom roce, přičemž Antarktida byla koncertem života… Ano, 120 vědců a výherců v soutěži. A to jsme nezmínili asi 300 zvědavých tučňáků.“

V oficiálním prohlášení kapely se pak píše: „Minulý rok jsme vyrazili na koncerty podobně jako každý rok. Navštívili jsme spoustu našich oblíbených míst a také řadu nových. Nenapadlo nás, že jsme na cestě ke světovému rekordu! Je super, že si toho všiml někdo jiný, protože se nám během jednoho roku podařilo vystoupit na sedmi kontinentech, jakožto první a jediné kapele vůbec! Naši přátelé v Guinness World Records si všimli a poctili nás zápisem do knihy, která se v obchodech objeví 10. září.“

Organizace Guinness World Records (GWR) je uznávanou autoritou, která mapuje rekordní výsledky v nejrůznějších oblastech.

Od roku 1955 prodala přes 132 miliony tištěných kopií knihy a 3 miliony v elektronické formě. Nabízena je ve dvaceti jazycích ve více než stovce zemí.

Televizní pořady Guinness World Records ročně sleduje přes 750 milionů diváků, přes půl milionu zájemců je registrováno na oficiálním YouTube kanálu, webové stránky navštíví přes 14 milionů lidí a k facebookové stránce se připojilo 6 milionů fanoušků.

www.guinnessworldrecords.com

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.