Eminem žaluje stranu, která v kampani použila "Lose Yourself"

  • Eminem žaluje stranu, která v kampani použila "Lose Yourself"
    • 17.09.2014
    • Tisk

    Americký rapper Eminem žaluje novozélandskou národní stranu, která bez jakéhokoli povolení použila v kampani jeho skladbu „Lose Yourself“.

    Sdílejte článek:

Společnosti Eight Mile Style LLC a Martin Affiliated LLC, které rappera zastupují v oblasti autorských práv, tvrdí, že došlo k jejich porušení, neboť ve volební reklamě strany zní skladba, jež se „nápadně podobá“ zmíněnému songu.

V úterý 16. září se proto obrátili na soud ve Wellingotnu, u kterého podali žalobu.

Eminemovy zástupce nikdo nekontaktoval s žádostí o použití jeho písně v reklamní kampani,“ řekl mluvčí společností Joel Martin plátku New Zealand Herald.

„Je znepokojující a zároveň smutně ironické, že politická strana, která má na Novém Zélandu na starost práva zástupců autorských práv v oblasti hudby, a chce je upravit sérií reforem, sama vůbec nerespektuje ´copyright´.“

„Nikdy neváháme přikročit k okamžitým krokům na ochranu integrity Eminemovy práce, zejména když se, jako v tomto případě, s jeho jménem a prací spojuje politická strana.“

Národní strana odmítá jakákoliv obvinění a tvrdí, že rapperovo dílo nepoužila s tím, že jde o dílo od umělce pocházejícího z Austrálie.

Další komentáře odmítla poskytnout.

Připomeňme, že v roce 2004 Eminem zažaloval společnost Apple, která tehdy použila jeden z jeho songů bez povolení v televizní reklamě.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.