Balkánská party s králem srbské dechovky Bobanem Markovićem 7. dubna v Divadle Archa

Praha – 31****. března – V úterý 7. dubna se vrátí do pražského Divadla Archa Boban i Marko Marković Orkestar, který je v posledních dvaceti letech vůbec nejlepší a nejuznávanější srbskou dechovkou. Kapelu vede jeden z nejlepších tamějších trumpetistů Boban Marković a jeho syn Marko, který Orkestar převzal v den svých osmnáctých narozenin 29. února 2006. Rok, který uplynul od poslední pražské návštěvy právě v Arše, byl pro Orkestar velmi hektický. „*****V roce 2008 jsme odehráli 115 vystoupení. Úžasné bylo turné v USA a Kanadě a zahráli jsme několik fantastických koncertů v Řecku. Užili jsme si spoustu party během i po koncertech*****,“ říká Bojan Djordjevic, manažer kapely, a hned navazuje: „*****Pokračovala spolupráce s Royem Pacim a Frankem Londonem. Marko také nahrával materiál na nové album DJ Shantela a hostoval s kapelou DelaDap.“*****Na srpen plánuje Boban i Marko Marković Orkestar vydání nového CD s mnoha skladbami, v dubnu ho bude kapela nahrávat. Oproti loňskému koncertu bude prý téměř polovina písní nových, které ještě v Praze nezazněly. „*****Orkestar inovoval svůj program. Diváci budou mít šanci slyšet také část materiálu na nové album i několik starších hitů.**********D­alším rozdílem je, že kromě Bobana a Marka zpívá i více hudebníků z Orkestaru,*****“ doplňuje Bojan Djordjevic. Co se ale nemění, je, že návštěvníky čeká divoká jízda na vlnách balkánské dechovky řízená Bobanem a jeho synem.****Koncert začíná ve 20 hodin. Vstupenky jsou k dostání za 540 Kč v Arše a 580 Kč v sítích Ticketpro a Ticketportal. Více info:www.charm-music.cz.

Markovićův „orchestr“získal řadu prestižních ocenění na každoročním soutěžním festivalu dechové hudby ve středosrbské Guče, Boban Marković je jediný v historii klání, kdo získal od všech členů poroty nejvyšší známky. Právě Boban Marković Orkestar hrál na soundtracku filmů režiséra Emira Kusturici „Arizona Dream“ a „Underground“, který díky těmto snímkům balkánskou dechovku představil západnímu obecenstvu. Největší hity ze zmíněných filmů tvoří i součást repertoáru Orkestaru. Sám Boban Marković kromě svého orchestru hráll například s The Klezmatics Franka Londona a projektem Brotherhood of Brass. S velkým úspěchem mnohokrát vystoupil v České republice, jak na samostatných koncertech, tak i na festivalech Colours of Balkan Brass, Zimní Colours of Ostrava, Trutnov, Sázavafest a Eurotrialog. Marko Marković kromě vedení Orkestaru hrál také hlavní mužskou roli ve filmu „Guča!“ režiséra Dusana Miliće, který spoluprodukoval právě Emir Kusturica, a zároveň k němu složil část hudby.

Boban Markovic Orkestar – Ederlezi (Djurdjevdan):

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.