Domácí Havířov si musel vybojovat postup v Ostravě!

Až v pátém kole v ostravském klubu Templ se podařilo v soutěži amatérských hudebníků Radegast Líheň postoupit do semifinále ze základních kol skupině z města zrodu soutěže – Havířova. V předposledním základním kole se ale radovali muzikanti z celé republiky, když ty havířovské doprovodí do semifinále hudebníci z Dvora Králové nad Labem a Přerova.

Pardubický Lazaret a ostravští Hatori Hansa stáli v cestě havířovských Exorsus za postupem do semifinále, ale ačkoliv se původně jevili jako zdatní soupeři, nakonec neobstáli. Exorsus sice v klubu Templ v Ostravě nepředvedl nic extrémně novátorského, ale tím se nemohli pochlubit ani soupeři a tak zvítězil v současnosti módní gothic metal nad pravověrným bigbítem. O něco náročnější měli rozhodování porotci v ostravském klubu Garage. Zde se setkaly partičky z větší dálky: Koblížci ze Šumperka, Groteska z Dvora Králové nad Labem a Tropická Agnes z Olomouce. Koblížci sice mladickým elánem nakročili do svého vystoupení, ale nijak nepřekvapili a tak se očekával souboj mezi posledními dvěma jmenovanými. A rozhodování bylo náročnější. „Postup by si jistě zasloužila i Tropická Agnes, která přinesla svěží a zajímavou show, ale bohužel do semifinále může jen jeden a tím se nakonec stala skáčková kapela Groteska,“ přiznali porotci. Tu do semifinálového kola doprovodí ještě přerovští D.U.B. Music, kteří postoupili ze čtvrtečního kola v havířovském Jazz clubu. Tady se představila skutečně celá republika, když nejvzdálenější Five Mahoney Dreams vyjížděli ke svému večernímu koncertu z Kladna už hodinu před polednem. Nejblíže, a skutečně velmi blízko, to pak měl třetí do party – stále se lepšící havířovští Nou smouking. Ti se také stali překvapením kola, když kapela, kterou porotci i diváci velmi dobře znají, prokázali stále se lepšící kvalitu a samozřejmě také jejich vystoupení provázely největší emoce. Nicméně líbil se i Five Mahoney Dreams, kteří však sami po kole přiznali, že ještě mají na čem pracovat a sklonili pokorně hlavu před oběma soupeři. „Nikdo z poroty nezáviděl moderátorovi Marcelovi situaci, když již poněkolikáté v soutěži musel oznámit, že havířovští nepostupují. D.U.B. Music ale byli o chlup lepší. Tyto kapely se již potkaly v jiné soutěži a verdikt zněl stejně. O to více potěšilo, když frontman vítězů po vyhlašování přizval na pódium frontmana havířovských a podotkl, že by si postup zasloužili domácí,“ popisuje parádní atmosféru plnou hudebnických setkání Ladislav Slowik z pořádající Viking agency z Havířova. Porota tak opět předvedla svou nezaujatost a smysl pro fair play, tedy atributy, které soutěž Radegast Líheň provázejí již několik let.

Poslední základní kolo – šesté – nabídne opět široké spektrum hudebních stylů. V úterý 31. března v metalovém duchu nastoupí na pódium ostravského Templu skupiny el J.O.C. (Nový Jičín), Abstract Essence (Vsetín) a Coward (Stříbro). Ve čtvrtek 2. dubna pak ve stejný den proběhnou rocková kola v klubu Garage a havířovském Jazzu současně. V klubu Garage vystoupí Odnaha (Jablunkov), Model Bazaar (Brno) a Sillage (Moravský Krumlov) a v Jazz clubu Once´s (Nový Jičín), Havranova levá ruka (Blansko) a Dirrtysky (Havířov). Více o soutěži najdou zájemci na stránkách hlavního mediálního partnera tiskoviny Deník, ve vysílání rádia Hey, nebo na stránkáchwww.lihen.cz. Generálním partnerem soutěže je pivovar Radegast a hlavním partnerem město Havířov.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.