Iggy Pop, Michael Stipe, Muse pomáhají postiženým válkou

  • Iggy Pop, Michael Stipe, Muse pomáhají postiženým válkou Fotogalerie (4)
    • 08.10.2014
    • Tisk

    Iggy Pop, Michael Stipe, frontman Muse Matt Bellamy, Dave Stewart, Robby Krieger a filmový režisér Gus Van Sant přispěli do charitativní aukce.

    Sdílejte článek:

Všichni jmenovaní po svém upravili kytary značky Carparelli, které se budou 9. listopadu od 7 hodin večer dražit v New Yorku v aukční síni Bonhams.

Výtěžek z prodeje unikátních položek podpoří War Child USA, humanitární organizaci, která se zaměřuje na pomoc dětem a mladým lidem v oblastech postižených ozbrojenými konflikty.

Kromě výše zmíněných se do akce zapojila i celá řada dalších hudebníků (např. bývalý kytarista Cure, zpěvák J-pop Aiko), filmoví tvůrci (třeba Sam Taylor-Wood), autoři komiksů (Steve McNiven) a další osobnosti, které se zabývají vizuálním uměním.

Michael Stipe upravil šestistrunku, kterou označil „radiant guitar“ (zářivá kytara), protože prý velmi silně věří v úspěchy mise organizace War Child.

„Žádný člověk, a tím spíš dítě, by neměl zakoušet to, čím si tyto děti prošly a v mnoha případech v tom stále žijí,“ řekl Stipe magazínu Rolling Stone.

„Je mi ctí, že můžu aspoň trochu přispět a aspoň trochu pomoct. Díky War Child za tuhle příležitost.“

Režisér Gus Van Sant uvedl: „Je záhadou, že někdo žije v dostatku a někdo v chudobě a utrpení. Záhadou je taky to, jak jsme propojeni a jak velká je naše schopnost reagovat na bezpráví. Umění může být meditací nad těmito záhadami tak, jak to bylo u mě, když jsem pracoval na příspěvku do tohoto projektu. Je mi ctí, že můžu být jeho součástí a podpořit programy War Child, které můžou změnit životy víc než 375ti tisíc válkou postižených dětí ročně.“

Iggy Pop pojmenoval kytaru, kterou vyzdobil barevnými puntíky, „soulman“, což má evokovat spřízněnost duší.

Organizace War Child International vznikla v roce 1993 ve Velké Británii.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.