V Radegast Líhni opět náhradníci


I ve druhém kole soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň se potvrdila skutečnost, že být „pouhým“ náhradníkem nemusí být špatná výchozí pozice. V prvním kole se z něj katapultovali do semifinále Bagpipers z Frenštátu, tentokrát jejich návod zkopírovali Bad Joke z Frýdku-Místku. Soutěž ale bude i nadále pokračovat ve znamení drobných změn v programu.

Úterní druhé kolo v klubu Templ na Stodolní sledovalo o něco méně návštěvníků než kolo první. Nakonec se z vítězství radovala kapela Chilliguns z daleké Příbrami. „Každopádně šlo o zřejmě nejhlučnější kolo v historii soutěže, pódiová aparatura kapel byla natolik výkonná, že nebylo téměř potřeba ani zvukaře. Málem také došlo na Líheň live, když v účinkující partě Kapriola jedna z hudebnic jevila známky pokročilého těhotenství,“ usmívali se po základním kole porotci. Ve čtvrtek se konala druhá kola hned ve dvou klubech najednou a právě v prvním z nich – Garage v Ostravě-Martinově – došlo k překvapení v podobě náhradníka. „Porota poslala do semifinále kapelu Bad Joke z Frýdku-Místku, která zaskočila skutečně ze dne na den. A vyplatilo se jí to. Předvedla živelnou a osobitou show, bavila lidi a prostě jednoznačně přesvědčila. Překvapila však i mladá skupina Side effect, které všichni věští nadějnou budoucnost,“ popsal kolo Luděk Bajgar z pořádající Viking agency z Havířova. Jazz club v Havířově byl opět plný k prasknutí a jeho osazenstvo nelibě neslo, že opět přes síto základních kol neprošel havířovský zástupce. Přesto se nakonec většina návštěvníků shodla s porotou, že postup kapely Day Off z Kroměříže je zasloužený. „Přesto, že Havířov měl mezi návštěvníky nejsilnější fanouškovskou základnu, porota byla tradičně nekompromisní a poslala do semifinále toho nejlepšího. Každopádně všichni uznali zvyšující se kvalitu havířovských Fat Skewers. Tradičně nás také potěšila bouřlivá a příjemná atmosféra v tomto klubu, kdy si diváci tradičně vynucují i přídavky,“ dodal za pořadatele Ladislav Slowik.

Třetí kola soutěže proběhnou ve znamení některých změn. Tou zásadní je zrušení hip-hopového kola v Jazz clubu v Havířově. „Vůbec poprvé jsme se rozhodli dát prostor i tomuto žánru, ale neustálé problémy s účinkujícími nás nakonec týden před tímto kolem donutily jej zrušit. Šlo zejména o stálé změny programu způsobené pracovní zaneprázdněností kapel. Z původně vybraných tak zůstala po několika obměnách jen jedna a to je opravdu málo. Rozhodli jsme se tedy dát prostor náhradníkům a tak uvidíme ve čtvrtek v Jazzu v Havířově nikoliv taneční, ale naopak velmi syrový hudební styl,“ vysvětluje za pořadatele Marek Slonina. Pořádný nářez tak po sedmé večerní spustí tři regionální kapely: Dissent z Havířova, Epikrux z Karviné a Periferic z Orlové. V Ostravě se v úterý utkají v klubu Templ punkrockové kapely: Slow Tension ze Studénky, Dement punk z Přerova a The Hydes z Brna. V klubu Garage bude pro změnu znít ve čtvrtek spíše folkrock v podání dvou frýdecko-místeckých kapel Slepí křováci a Trochumoc a brněnských Nevermore & Kosmonaut. Více o soutěži najdou zájemci na stránkách hlavního mediálního partnera tiskoviny Deník, ve vysílání rádia Hey, nebo na stránkách www.lihen.cz. Generálním partnerem soutěže je pivovar Radegast a hlavním partnerem město Havířov. 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.