Popularita Radegast Líhně roste? Už nyní první přihláška na rok 2010!

Přestože osmý ročník soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň svými prvními koly vypukla teprve před třemi týdny, už nyní obdrželi její pořadatelé z havířovské Viking agency přihlášku na ročník 2010! A fakt, že přihláška přišla až z Prahy svědčí o faktu, že popularita soutěže roste den ze dne.

„Stává se nám, že se kapely v průběhu roku dotazují, kdy a kde se hlásit, ale kompletně vyplněnou přihláška přesně podle pravidel a to rok dopředu nás opravdu mile překvapila. Máme radost, že je o Radegast Líheň zájem a o to více se budeme snažit, aby si ji užívali hudebníci i návštěvníci. Přesto je ještě na přihlašování čas, takže krok skupiny Phonetix ostatní opravdu zatím následovat nemusí,“ vysvětluje za pořadatele Marek Slonina.

V uplynulém třetím kole soutěže zněl všemi třemi kluby především rázný bigbít. Už v úterý se z postupu v „punkrockovém“ kole v klubu Templ na Stodolní ulici v Ostravě radovali The Hydes z Brna. „Skupinu tvořili mladí kluci kolem dvacítky a už při příjezdu působili hodně příjemným a seriózním dojmem což u mladých kapel je spíše řídkým jevem. Stejný přístupm se pak odrážel v jejich muzice – zněly příjemné české písně se srozumitelnými texty s hodně barevnými aranžemi a tak o vítězi nebylo nutné spekulovat,“ pochválil dalšího semifinalistu Viking Luděk Bajgar. Havířovský Jazz club vyměnil hip-hop za hardrock a zjevně udělal dobře. Dokládal to naplněný klub, který přišel podpořit regionální kapely Periferic, Epikrux a Dissent. A ve stejném pořadí v jakém nastoupily na pódium i skončily v hlasování poroty. Z postupu do semifinále se tak raduje Periferic z Orlové, který opět zamezil postupu domácí kapely. „Zatím mají havířovské kapely smůlu, že vždy narazí na vyhranější party. Periferic po šesti letech v nezměněné sestavě byl sehranější a pohoda v kapele byla na výkonu znát,“ popsal kolo Ladislav Slowik z pořádající agentury s tím, že se na výsledku shodla pětičlenná porota i diváci. Obdobné to bylo tentokrát i v klubu Garage v Ostravě-Martinově. „Dvě kapely z Frýdku, jejichž fanoušci totálně naplnili klub, vytvořili výbornou atmosféru. Porotu oslovila zejména trojčlenná kapela Nevermore and Kosmonaut. Z postupu se ale nakonec radovali Slepí křováci z Frýdku-Místku, kteří opravdu pojali vystoupení jako show s kostýmy i líčením, přesto ale nepůsobili komicky, spíše velmi profesionálně.

Čtvrtá kola soutěže Radegast Líheň proběhnou v každém klubu v jiný den: v úterý 17. března proběhne soutěž v klubu Templ, ve středu 18. března v klubu Garage a ve čtvrtek 19. března pak v havířovském Jazz clubu. Templem bude znít punkrock v provedení frýdeckých Parkinson, ostravských NoizzToy a TmZtm až z Čelákovic. Garage čekají bigbítové žně pod taktovkou opavských Nekuř toho tygra, rakovnických Z Davu a pražských Bank Holiday a v Havířově proběhne s napětím očekávané popfunkové kolo s ostravskými R.E.J., hranickými The Neoromatix a pražskými Real Groove. Pořadatelé věří, že i kapelám z větší dálky vytvoří ostravsko-havířovské publikum vřelou atmosféru. Vstupné je ZDARMA a začíná se v sedm večer. Více o soutěži najdou zájemci na stránkách hlavního mediálního partnera tiskoviny Deník, ve vysílání rádia Hey, nebo na stránkáchwww.lihen.cz. Generálním partnerem soutěže je pivovar Radegast a hlavním partnerem město Havířov.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.