Peter Gabriel se oficiálně stane prog rockovým bohem

  • Peter Gabriel se oficiálně stane prog rockovým bohem Fotogalerie (8)
    • 25.08.2014
    • Tisk

    Prog Magazine před uplynulým víkendem oznámil, že jeho zástupci vybrali ikonického Petera Gabriela jako osobnost, které v rámci udílení výročních cen předají Prog Rock God Award.

    Sdílejte článek:

Ceny budou rozdány 11. září 2014 v prostorách divadla Underglobe, které spadá pod slavné divadlo Globe, jež v Londýně využívá tamní Shakespearovská společnost.

Peter Gabriel získá ocenění nejen za téměř padesát let trvající úspěšnou kariéru hudebního inovátora, ale také za celou řadu jeho filantropických aktivit.

Jerry Ewing, šéfredaktor Prog Magazinu, k tomu řekl:

„Jen málo lidi v hudebním světě splňuje kritéria pro Progressive Music Award lépe než Peter Gabriel.“

„Je pro nás ctí, že se mu takto můžeme poklonit. Ocenění si zaslouží jeho velmi úspěšné osmileté působení v Genesis i jeho sólová kariéra, která trvá už téměř čtyřicet let. Za tu dobu neustále posouval hranice, vytvářel progresivní díla, která se stala inspirací pro celou řadu dalších hudebníků, nabídl spoustu obrovských hitů, experimentoval a překvapoval.“

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.