Rockoví "Králové chaosu" zaútočí na jižní Afriku

  • Rockoví "Králové chaosu" zaútočí na jižní Afriku Fotogalerie (8)
    • 22.08.2014
    • Tisk

    Kings Of Chaos… to je koncertní projekt, ve kterém působí hvězdní rockeři, současní i bývalí členové kapel jako Aerosmith, Guns N´Roses, ZZ Top, Cheap Trick a Extreme.

    Sdílejte článek:

Právě bylo oznámeno, že tato silně obsazená formace v prosinci vyrazí na další turné, tentokrát po jižní Africe.

Účast na šňůře s Kings Of Chaos si zopakují bubeník Matt Sorum, kytarista Gilby Clarke a baskytarista Duff McKagan (všichni jsou bývalými členy Guns N´ Roses).

Připojí se k nim frontman Aerosmith Steven Tyler, kytarista Billy Gibbons ze ZZ Top, zpěvák a kytarista Cheap Trick Robin Zander a Nuno Bettencourt, kytarista Extreme.

Kings Of Chaos hrají vybrané největší hity kapel, z nichž muzikanti pocházejí resp. v nichž dříve působili.

Celá show trvá dvě hodiny.

Tuto superskupinu dal dohromady bubeník Matt Sorum, který hrával s Guns N´Roses a The Cult, zůstává členem Velvet Revolver a věnuje se také sólovým projektům.

A proč založil Kings Of Chaos?

„Jsem v takovém bodě kariéry, kdy už nemám energii na to, abych zakládal novou kapelu… Chci říct… Kolika kapelami už jsem prošel? Raději dám dohromady pár super lidí, které všichni zají a odehraji s nimi pár koncertů pro 60 tisíc lidí,“ vysvětlil Sorum.

A pokračoval: „Dokonce i s Velvet Revolver trvalo asi rok a půl, než jsme něco vybudovali. A byli jsme na začátku jako dvacetiletí kluci. Takže jsem měl na paměti, že už nechci být rok a půl na turné, protože něco takového člověka zabije, pokud není na tvrdých drogách, a já už drogy neberu, ani nepiju, a to ostatní je prostě nuda. Raději tedy budu vystupovat na skvělých festivalech a vyjíždět na dvou až tří týdenní šňůry, hrát, užívat si to, a pak pojedu domů a vymyslím něco dalšího.“

„Tenhle nápad, se kterým jsem přišel, je takové uvolnění pro všechny zúčastněné muzikanty, je to pro ně takový svěží projekt. I když budeme hrát naše hity, je to taky o tom, že můžeme trávit čas s přáteli, se kterými jsme se poznali za ty roky, co se věnujeme rock´n´rollu.“

Jediný problém, který v případě spojení takhle známých a vytížených umělců vyvstává, je skloubit termíny tak, aby se pro jejich společná vystoupení našel časový prostor.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.