Scorpions oslaví půl století na turné a přidají novou desku

  • Scorpions oslaví půl století na turné a přidají novou desku Fotogalerie (6)
    • 19.08.2014
    • Tisk

    Němečtí hard rockoví veteráni Scorpions v roce 2015 oslaví padesáté výročí existence. Chystají speciální turné a taky zbrusu nové studiové album.

    Sdílejte článek:

Více informací má být k dispozici v nejbližších dnech.

Už loni v prosinci kytarista Matthias Jabs uvedl, že Scorpions začali novinkové album připravovat a že mají hotových 12 skladeb.

Nejde ale o naprosté novinky.

Vznikly už v době pořizování studiových nahrávek Blackout a Love At First Sting ze začátku osmdesátých let.

„Tracky, které nám tehdy zbyly, znějí skvěle, ale nikdy jsme je nedokončili. Zatím jsou bez textů a zpěvů a nenahrávaly se s klikem. Takže je musíme kompletně nabrat znovu,“ vysvětlil kytarista.

A kytarista Rudolf Schenker, který kapelu v roce 1965 zakládal, dodal: „Dva z nových songů na MTV Unplugged, ´Dancing With The Moonlight´ a ´Rock & Roll Band´, jsme si schovali jakožto bonusové tracky. Takže máme dvě skladby, které jsou skvělé a nabídneme je v elektrické verzi. Myslím, že celkově 15 skladeb ze sedmdesátých a devadesátých let, které bychom chtěli vydat. Letos ještě vystoupíme na místech, kde jsme zatím nehráli, a pak se vrhneme na nahrávání.“

V rozhovoru pro Deutsche Welle odpovídali zpěvák Klaus Meine, Schenker a Jabs na otázku, proč změnili názor poté, co v roce 2010 oznámili odchod do důchodu a ukončení kariéry po tři roky trvajícím rozlučkovém turné.

„Když startujete tříleté rozlučkové turné, máte pocit, že to je strašně dlouhá doba. Ovšem ta dlouhá doba uplynula mnohem rychleji, než jsme si vůbec dokázali představit. Čím víc jsme se blížili k úplnému závěru, koncertu v mnichově v prosinci 2012, sílil v nás pocit, že v žádném případě ještě nejsme u konce. V hlavách jsme měli spousty obrázků a v srdcích ohromné emoce,“ řekl k tomu frontman Maine.

„Všechno, co jsme zažili v letech 2010 až 2012, 200 koncertů – všechno bylo neuvěřitelně silné. Stojíte na pódiu, díváte se dolů a vidíte tolik fanoušků, včetně mladé generace, která je nadšená. Zjištění, že hrajete pro tři generace, je motivující a inspirující. Užíváme si to tak moc, že by bylo škoda pověsit kytary na hřebík.“


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.