Rocker Chris Daughtry "Rádi bychom jednou spolupracovali s Bonem z U2"

  • Rocker Chris Daughtry "Rádi bychom jednou spolupracovali s Bonem z U2"
    • 27.03.2014
    • Tisk

    Naše redaktorka vyzpovídala Chrise Doughtry při příležitosti nedávného koncertu jeho kapely Daughtry v Roxy.

    Sdílejte článek:

Dnes budete u nás poprvé vystupovat. Co jste doteď slyšel o naší republice?
Když jsem byl jednou v Moskvě, zaslechl jsem pár informací o Praze, co bych neměl vynechat. Včera hodně pršelo, takže jsem toho moc nestihl navštívit. Ale pár Vašich památek jsem viděl a moc se mi líbily.

Minulý rok Vám vyšlo čtvrté album Baptized. Jak byste nám ho popsal?
Upřímně, je to menší odchýlení od našich předešlých alb. Nechtěl jsem se opakovat. Takže tato deska je více popová.

Které songy z nového alba jsou Vašimi nejoblíbenějšími?
Samozřejmě mám rád všechny, nejvíce však asi Baptized a Wild Heart. Ale přijde mi, že se to u mě mění týden od týdne. (smích) Nebo například Broken Arrows. Tato píseň vznikla ve 3 hodiny ráno v mém hotelovém pokoji, když jsem byl na turné v Americe. Probral jsem se a za chvíli byl text na světě.

Prvním singlem byla píseň Waiting For Superman. Co bylo Vaší inspirací při psaní tohoto hitu?
Byla jí moje dcera a samozřejmě i moje manželka. Celkově pro mě byly tou hlavní inspirací při tvorbě této desky. A tato píseň není o nějakém superhrdinovi, ale o čekání na tu danou osobu, která by ve Vašem životě měla být.

A kdy se dočkáme videoklipu k písni Long Live Rock & Roll?
Zatím neplánujeme klip k této písni. Teď máme zatím na Youtube nové video s textem písničky, videoklip bude časem následovat. Aktuálně je ale v Americe nasazen jako singl další song Battleships, takže prvně by mělo video vzniknout k této písni.

Jak vzpomínáte na dobu před soutěží American Idol a co se u Vás poté změnilo?
Úplně všechno, byl to absolutní obrat. Prvním plusem bylo, že jsem konečně mohl zaplatit účty, na které mi kolikrát nezbývalo dost peněz. To mi hodně pomohlo. (smích) Byl to velký skok z každodenní práce k podepsání smlouvy u nahrávací společnosti.

Nedávno jste byl i rádcem v jedné z řad této soutěže. Máte nějakou radu pro lidi, kteří uvažují, že by se také přihlásili do talentové soutěže?
Ano, máte pravdu. Myslím si, že tato soutěž není úplně pro všechny. Prvně je třeba si uvědomit, kým vlastně jste a jakým směrem byste se chtěl ubírat. V dnešní době je potřeba nějak překvapit. Navíc spousta lidí, co šla do soutěže, třeba nikdy nezkoušela zpívat před větším davem. Nejdůležitější je mít už ale nějaké zkušenosti s vystupováním, než půjdete do televize. Já jsem například hrál asi 10 let různě i po barech a to pro mě byla ta největší škola.

Máte nějaké přání, s kým byste rád v budoucnu pracoval při přípravě další desky?
Myslím, že jsem spokojený s tím, s kým jsem už spolupracoval. Ale kdybych měl někoho vybrat, samozřejmě by to byl Bono z U2. Určitě by to bylo dost zajímavé.

Stále jste ambasadorem u DC Comic's We Can Be Heroes. Můžete nám něco povědět o této spolupráci?
Oslovili mě s tím, jestli bych se chtěl zapojit. Tento nápad se mi zalíbil. Když jsme nahrávali album Break The Spell, napadlo mě speciálně pro tuto charitu udělat akustickou verzi songu Rescue Me.

Co Vás naposledy udělalo opravdu šťastným?
Když jsem včera strávil úžasný den se svými dětmi, manželkou a matkou. To bylo opravdu úžasné. Dělají mi velkou radost. (smích)

Máte ještě nějaké novinky pro své fanoušky?
Tak určitě nejžhavější zprávou je, že tu dnes konečně vystupujeme. Moc jsme se na to těšili. Nemůžu se dočkat večera. A doufám, že se sem zase brzy vrátíme.

Vaše píseň Home má opravdu velký úspěch. Když se řekne slovo domov, co Vás teď napadne jako první?
Představím si, jak doma sedím na svém gauči, v ruce mám kytaru a třeba i s kamarádem hrajeme naše oblíbené songy. Domov mám samozřejmě jen jeden, ale jak cestuji různě po světě, je jich doopravdy spoustu. (smích)

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.