Skrillex prý na příští rok chystá opravdu velké věci!

  • Skrillex prý na příští rok chystá opravdu velké věci! Fotogalerie (13)
    • 06.11.2013
    • Tisk

    Pro DJe a producenta Skrillexe byl letošní rok relativně klidný, ale na rok 2014 prý chystá velké …

    Sdílejte článek:

Pro DJe a producenta Skrillexe byl letošní rok relativně klidný, ale na rok 2014 prý chystá velké věci. Už v průběhu toho letošního se docela činil.

Poprvé si vyzkoušel, jaké to je vytvářet filmovou hudbu. Dal ji dohromady pro snímek Spring Breakers. Dále také spolupracoval s raperem A$AP Rockym na jeho hitovém songu „Wild for the Night“, odehrál rezidentní koncerty v Las Vegas a s německým DJem a producentem Boys Noizem vytvořil společný projekt nazvaný Dog Blood.

O uplynulém víkendu byl Skrillex hlavní hvězdou festivalu HARD Day of the Dead, kde poprvé představil několik nových songů.

A právě tam ho také vyzpovídali redaktoři magazínu Rolling Stone, kteří se ho ptali na to, co do budoucna chystá.

Proč byl právě HARD tím pravým festivalem pro představení nového materiálu?

Když jsem vyrůstal, vždycky jsem ho vnímal jako festival, který dává příležitost opravdu cool a novým umělcům. Pokaždé nabízí zajímavý line-up a vždycky je superchutný a funguje na lidi, proto tam rád hraju.

Jak velká část setu patřila novinkám?

Nové byly první tři songy. Pak jsem ještě pár dalších přidal později. Na další dva, které jsem měl v plánu hrát, už nezbyl čas. Celkově jsem stihnul zahrát asi šest nových věcí, které jsem zatím nikdy před tím nehrál. A samozřejmě chci spoustu nového materiálu nechat až na oficiální vydání.

Jak moc premiérově zahrané songy vypovídají o novém albu?

Rozhodně napoví, jaký bude základ, a pak budou na desce taky záležitosti úplně jiného ražení. Pořád jsem to já, ale je to jako – myslím, že to už někdo přede mnou řekl – stejný materiál, ale nový kabát, lepší kabát.

Můžeš nám prozradit názvy některých songů?

Abych byl upřímný, zatím jsem nové tracky nepojmenoval.

Nahrával jsi s A$AP Rockym a projektem Dog Blood. Jak tahle spolupráce ovlivnila nový materiál?

Mám rád spolupráce. Určitě jich chci v průběhu kariéry dělat víc. Teď mi je 25 a jsem nažhavený na to, že vyzkouším spoustu nových věcí a vyzkouším si práci se spoustou dalších lidí. Vždycky je to zábava – dozvíte se víc věcí o sobě samém, zjistíte, co vás limituje a za jaké hranice se můžete posunout. U mě se všechno děje tak nějak přirozeně. Moc rád taky objevuji nové talenty. Rockyho jsem potkal, když vydal mixtape a já jsem měl venku první videoklip, a týpek, co mi dělal klip, pak dělal klip i jemu. Přátelili jsme se už dlouho, takže bylo vzrušující dostat se na jeho desku. A tohle je Ellifant (ukazuje na ženu, která právě přišla), která je fakt hustá. Spolupracoval jsem s ní ve Švédsku. Ona je Švédka. Udělali jsme spolu pár nahrávek. Myslím, že ona „zničí svět“.

Udělali jsme toho spolu docela dost, takže něco z toho se zřejmě objeví na její desce a něco na té mé. Některé věci se na mou desku hodí, některé se budou líp vyjímat na albech jiných lidí. Třeba „Wild for the Night“ byla perfektní na Rockyho desku – jeho hip-hop a můj zvuk, ale vokálnější. Všechno záleží na tom, jak se pak nahrávka vyvrbí.

S kým bys rád pracoval?

Tohle by se mohlo uskutečnit tak za 20 let, kdo ví, ale Bjork je někdo, koho miluju od dob, kdy jsem ještě zpíval. Před dvěma lety jsme spolu trošku koncertovali v jižní Americe. Mluvili jsme o tom a ona to dokonce zmínila v nějakém rozhovoru, takže bych se rád k téhle myšlence vrátil. To by bylo hustý, udělat s ní něco hodně cool. Ale jak jsem už řekl, rád objevuji taky nové lidi, takže kdo ví?

Na co se můžeme těšit v roce 2014?

Určitě to pro mě bude hodně náročný rok. Teď už mám po hraní, ale připravuji se a chystám se na příští rok, který pro mě bude tvrdý. Taky bude super vzrušující, budu tady a hodlám nabízet novej matroš.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.