Co prozradil Kuba z Rybiček 48 | ABradio.cz

Co prozradil Kuba z Rybiček 48

  • Co prozradil Kuba z Rybiček 48 Fotogalerie (1)
    • 10.06.2009
    • Tisk

    Pop-punková kapela Rybičky 48 natáčí v Praze v hostivařském studiu Zdeňka Šikýře materiál na svou třetí desku

    Sdílejte článek:

Pop-punková kapela Rybičky 48 natáčí v Praze v hostivařském studiu Zdeňka Šikýře materiál na svou třetí desku, která by měla vyjít v září. Baskytarista a zpěvák Kuba prozradil, kdo by se měl objevit jako host na desce, že ho baví koncerty a jak je to s klipy.

Na novou desku chcete pozvat Michala Davida. Proč?
Jedná se o to, že točíme novou desku, a část úryvku muziky z jedné jeho písničky jsme dali do našeho songu. Slova jsou poupravená tak, aby mohla vtipně ladit se zbytkem našeho textu. Pozvali jsme ho proto, že si ho vážíme jako interpreta a umělce. Nikdo nemůže popřít, že je to jeden z našich největších hitmakerů, a jeho písně si zpívají děti ve školce i babky v důchodu. Navíc je to výborný jazzový klavírista. Nabídli jsme mu to a on si to teď nechá projít hlavou…

Jak se vám spolupracovalo ve studiu s Bárou Zemanovou?
Bára si s námi přišla zazpívat jednu písničku, která bude možná singl. Je to písnička o tom, jak manžel miluje svojí ženu a manželka nenávidí svého muže. Bára je profík. Přijela, přivítala se, poslechnula, zazpívala, rozloučila se a jela. (smích)

Vaše kapela je především koncertní typ. Objedete za rok okolo stovky koncertů po celé republice… Kde vás mají nejraději, kde je nejlepší publikum?
Koncerty jsou to hlavní, co nás na muzice baví. Momentálně jsme s klukama zavřený ve studiu, což já osobně nejvíc nenávidím. Tam se vždycky pozná, jak hrozně zpívám a jak neumím hrát na basu. (smích)
Proto mě nejvíc baví koncerty. Tam jde i o show a atmosféru a je mi úplně jedno jestli tenhle a tenhle tón bude falešnej. (smích)
Kde nás má publikum nejradši? Nevím, nechtěl bych nikomu ukřivdit ani nikoho nadnášet do nebes, proto odpovím raději vyhýbavě: skoro všude je to dobrý, protože všude lidi dobře pařej a chodí jich hodně.

Sklízíte úspěchy nejen od fanoušků na živých koncertech, ale také u televizních fandů, kteří podporují vaše videoklipy. K jaké písničce z nové desky plánujete natočit klip, a kdy ho bude možné vidět v rotacích českých televizí?
Máme zatím dva nápady na singly, ale ještě uvidíme. Dlouho se nad tím vždycky domlouváme a sedíme u toho, protože nás zajímá, jak potom bude vypadat klip a všechno to okolo. Křest CD by měl být 10. 10. a vydání desky už 9. 9. 2009, čili klip by měl být pravděpodobně někdy čerstvě před datem v září. Ovšem uvidíme, jestli se to stihne, když máme celé léto plné festivalů.

Vaše jednotlivé klipy na sebe prakticky navazují a tvoří už v podstatě jakýsi seriál. Vždy na začátku nového klipu zazní i část předchozího singlu. Čí to byl nápad?
Tohle zrovna není náš nápad. Už to udělalo mraky jiných kapel ve světě. Viděl jsem to, a strašně se mi to líbilo. Mám rád takovou nostalgii, takže až budeme staří, tak se aspoň nebudeme hádat, který klip byl točený dřív. (smích)

Kdo klipy vymýšlí a s kým na nich spolupracujete?
Na klipech pracujeme vždycky všichni v kapele a vymýšlíme, jak by to mohlo být. Písničky ke klipům jsou hodně dějové, a důležité je, abychom se nebavili jen my při natáčení, ale i diváci. Což bych řekl, že se nám daří. Náš návrh scénáře ale v konečné fázi samozřejmě musí zpracovat potom profík.

**
Rozhovor byl převzat z Topzine.cz.**

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.