Xavier Baumaxa založí rap-metalovou kapelu

  • Xavier Baumaxa založí rap-metalovou kapelu Fotogalerie (5)
    • 08.11.2010
    • Tisk

    Už tento pátek ovládne pražský prostor MeetFactory Xavier Baumaxa společně s Hnědými smyčci…

    Sdílejte článek:

Už tento pátek ovládne pražský prostor MeetFactory Xavier Baumaxa společně s Hnědými smyčci. Udělat si občas z něčeho legraci není vůbec špatný nápad. A když takovou legraci uděláte v podstatě ze všeho, k tomu přidáte chuť otírat se o společensky palčivá témata a vše opepříte ingrediencí zvanou Xavier Baumaxa a Hnědé smyčce, dostanete příchuť písničkářství současnosti. Aspoň viděno očima Xaviera Baumaxy, písničkáře z Litvínova.

Přinášíme krátý rozhovor s Xavierem Baumaxou nejen o chystaném koncertu:

V MeetFactory budete hrát s Hnědými smyčci a představíte svou poslední desku Coveranto. Na co se můžou návštěvníci dále těšit?

X: Na Josefa Bláhu, Josefa Dvořáka, Antonína Dvořáka (to je něco jako Smetana), Jiřího Datla Novotného a Dádu Patrasovou. Od nich od všech budeme hrát amarounové verze původních akustických hitů. Každý si z toho želé může vytáhnout, co mu chutná, třeba chutney…

Chystáte na koncert nějaké specielní překvapení?

X: Tím by mělo být to, že vystoupím relativně střízlivý, jelikož za kolegy cítím zodpovědnost, což se ale v průběhu večera může změnit. Střízlivý ale určitě vystoupí pan beatboxer Nasty, s nímž chystáme takovou vsuvku pro pražské hiphopery, kteří nosí čepice s kšiltem jako prkýnko na krájení turisťáku.

Jak se s Hnědými smyčci nahrávalo?

X: Tuhle odpověď ocení nejvíce asi muzikanti: Hnědé smyčce nahrály, potažmo, nahráli 15 tracků za jeden a půl dne, tj. za 12 hodin čistého studiového času, přičemž většina z nich notovou aranž viděla poprvé, takže v čase jsou započítány i čtené zkoušky a pauzy na cigáro…

Je to poslední koncert s Hnědými smyčci v tomto roce. Co chystáte na příští rok?

X: S kontrabasistou Hnědých smyčců, panem Martinem Zelenkou, bych chtěl natočit u pana Ondřeje Ježka hudební rozhlasovou hru dle knižní předlohy Patricka Süskinda – Kontrabas. V neposlední řadě také uvažuji o založení rap-metalové kapely s Em Rudenkem a dalšími hochy z Litvínova a Mostu. Klasické složení – kytara-basa-bicí a 3 až 4 frontmani.

Xavier o sobě píše, že je „buránek regionálního charakteru, který své písně skládá v kuchyni, v autě a na záchodě, který je však spojen s koupelnou, takže je to sporné”. Už z téhle porce sebeironie je jasné, že podobně bude nahlížet i na všechno ostatní. V 11ti letech začal hrát na kytaru v LŠU, ovšem první folkrockovou kapelu založil o tři roky později během studia na střední škole.

Xavier Baumaxa a Hnědé smyčce vydali 13. dubna 2010 společné album Coveranto. Obsahuje 15 tracků, z nichž 10 skladeb už vyšlo na předchozích řadových albech a 5 skladeb je zbrusu nových.

Všechny písně mají nová smyčcová aranžmá, která napsali členové Hnědých smyčců, houslista Jan Valta a violista Filip Kimel. Z už ověřených hitů se tu objeví např. Ozajstný hip-hop, Romale rap, Lidé z malých vesniček, Muž, který prohrál, Špulka a já či Pažitka.

Vstupenky na páteční koncert v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream pořídíte za Kč 190,–, na místě pak za Kč 250,–.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.