Hvězda Mácháče 2010 Axwell na dovolenou nemá čas

  • Hvězda Mácháče 2010 Axwell na dovolenou nemá čas Fotogalerie (14)
    • 20.08.2010
    • Tisk

    Hlavní hvězdou jubilejního desátého ročníku festivalu Mácháč je Axwell, aktuálně jeden z top djů…

    Sdílejte článek:

Hlavní hvězdou jubilejního desátého ročníku festivalu Mácháč je Axwell, aktuálně jeden z top djů a producentů na housové scéně. Před festivalem nám poskytl příjemný a odlehčený rozhovor. Axwell je živel, který se rozhodně neutápí ve hvězdných manýrech a od prvního do posledního tracku si svou show společně s publikem náležitě užívá.

Nejprve bychom ti chtěli pogratulovat k mnoha oceněním z poslední doby, a to jak s projektem Swedish House Mafia, tak samozřejmě i k úspěchům individuálním, zejména k NO. 1. V Beatport Awards v kategorii Best House Artist. Co pro tebe tato cena znamená a jak ji vnímáš?

Axwell: Moc děkuji! Vždycky je pro mě skvělé získat uznání za to, co dělám a co miluji, což je pro mě produkce hudby. A to vše navíc v anketě, o které rozhodovaly hlasy fanoušků.

V červnu letošního roku jsi vydal úspěšné album Axtone Volume 1, ale také se ví, že chystáš další album, které by mělo obsahovat skladby Center Of The Universe, Nothing But Love, Heart…. Můžeme očekávat jeho vydání ještě letos?

A: Ha! Otázka za milion dolarů! Dobrá, stále ještě na albu pracuji, a to jak jen to jde. Tracky, které uvádíš, jsou samozřejmostí, ale v rukávu mám i několik skladeb, které by měly být překvapením a samozřejmě na něm budou také. Doufejme, že album budete mít v ruce už v příštím roce! (smích)

Mimochodem zazní skladba Center Of The Universe i v narozeninovém setu na Mácháči? Ideálně by se hodila k atmosféře festivalu, který je umístěn na pláži krásného Máchova Jezera…

A: Myslím, že to bude velká šance pro její prezentaci! V mých setech tento track funguje skvěle a publikum ho doslova zbožňuje. Je neuvěřitelné, kolik lidí se letos do té skladby už stihlo zamilovat.

Jak si vlastně hvězda tvé velikosti organizuje svůj časový harmonogram? Musí být velice náročné skloubit vše dohromady (práci ve studiu, Swedish House Mafia, rodinu)…

A: Synchronizuji! Mám všechny důležité informace ve svém iPhonu, takže přesně vím, co mám dělat, nebo kde bych měl být!

Co je pro tebe přednější, nebo spíš… považuješ se dnes víc za producenta hudby, nebo DJe? A který proces tě baví víc? Práce ve studiu nebo mixování před rozpáleným davem?

A: Nemohl bych mít jedno bez druhého. Vždy jsem byl DJ, který získával inspiraci od davu i ostatních DJů, takže pokaždé, když jsem ve studiu, snažím se o to, aby mé skladby byly „phatter & bigger“ a dav pak byl ještě víc rozpálený, když je hraju!

Tato otázka tak trochu souvisí s předchozí. Před vystoupením máš skladby vybrané dopředu nebo spíše hraješ podle nálady a reakcí publika?

A: Mám několik hymnických skladeb a speciálních exkluzivních tracků, takže vím, že je v určité době zahraji v každém svém setu. Nikdy jsem nebyl DJ, který by měl celý svůj set předem naplánovaný. Když začínám, opravdu si to spontánně užívám, stejně jako když hraji cokoliv jiného.

Vraťme se ještě zpět k těm hudebním cenám. Právě probíhá hlasování DJ MAG TOP 100, ve kterém jsi loni skončil na 14. místě. Nikdo asi nepochybuje o tom, že letos výrazně poskočíš směrem nahoru. Jaké máš v této anketě ambice?

A: Jen doufám, že lidé, kteří poslouchají mou hudbu nebo se jdou podívat na mé vystoupení, ji vnímají, poslouchají a milují stejně jako já, tedy srdcem i duší. A pokud se rozhodnou, že chtějí hlasovat pro mě, pak je to pro mě obrovská čest a jsem za to moc rád!

Co si myslíš o hlasovacím systému, ve kterém mnozí DJové žádají své fans o hlasy?

A: V současnosti je to velký business, takže rozumím tomu, že mnoho lidí využívá tyto volevní výzvy.

Díky skvělé show, kterou předvádíš, jsi mohl vystupovat na mnoha místech planety. Ve kterém klubu nebo na kterém místě hraješ nejraději?

A: Na každém místě je to jiné, ale opravdu miluji pondělní hraní v Pache s ostatními kluky ze Swedish House Mafia. Minulý rok byl masivní a letos je to šílenství snad ještě větší!

Popiš nám svoji bezprostřední reakci, když jsi zjistil, že máš u nás fanouška (DJ David Novacek), který si nechal vytetovat tvé logo na ruku? Snad nebudeš někdy v budoucnu měnit jeho design (úsmě)…

A: Byl jsem ohromen! Jakmile jsem viděl, že jsem tweetován u Dejva, řekl jsem si, že to je neuvěřitelné! V nejbližší době nejsou žádné designové změny v plánu, ale Dave má ještě jednu ruku, takže má dostatek prostoru i pro přidání nového loga, se kterým přijdu! (smích)

Se Stevem a Sebastianem chystáte první album uskupení SHM, které se bude jmenovat Until One. Na co se můžeme těšit? Bude se spíše jednat o nejnovější produkci SHM, nebo je vše zatím tajné?

A: V tomto případě to není žádné tajemství – vydáme kompilaci spolu s DVD. Bude to jakási historie novodobé Swedish House Mafia. Při natáčení bylo opravdu hodně legrace a doufejme, že bude i ve filmu.

Je jisté, že musíš dostávat nespočet nabídek na remixy… Podle čeho vybíráš ty, na kterých později pracuješ?

A: Mé kritérium je jediné a řídím se jím už od doby, kdy jsem s remixováním začal. Mám rád originalitu, takže si vybírám originální skladby, u kterých mám pocit, že jim mohu ještě něco přidat. Spousta mých remixů – nových i starých – zůstává největšími tracky v mých setech – např. náš společný remix s Draganem (Dirty South) Sweet Dispositions (Temper Trap) hraji 12 měsíců a je s každým vystoupením lepší a lepší.

Jaký druh hudby posloucháš ve volném čase? Můžeš jmenovat svou nejoblíbenější píseň?

A: V poslední době jsem hodně poslouchal album XX a jsem opravdu spokojený. Udělal jsem speciální edit pro své sety od Crystalised spolu s mým remixem „Hard To Beat“ od Hard-Fi, který je v současnosti jedním z mých největších tracků.

Poslední otázka: Co tvoje dovolená 2010… Kam se chystáš?

A: Nemám čas na dovolenou. Zeptejte se mě v roce 2020! (smích)

Děkujeme za tvůj a čas a v pátek 20. srpna se na Tebe budeme těšit na zaplněné pláži. Máš nějaký speciální vzkaz pro návštěvníky festivalu Mácháč 2010?

A: Těším se na skvělou párty s mými přáteli v České Republice – bude to skvělá akce!

Rozhovor poskytnul hudební server www.dirtymusic.cz

Oficiální servery a profily Axwella:

www.axwell.co.uk

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.