Dope Stars Inc. už za deset dní podruhé zahrají v ČR | ABradio.cz

Dope Stars Inc. už za deset dní podruhé zahrají v ČR

  • Dope Stars Inc. už za deset dní podruhé zahrají v ČR Fotogalerie (17)
    • 22.06.2010
    • Tisk

    Italští cyber punk rockeři Dope Stars Inc. se po necelém roce už za pár dní vrátí do Česka. Po úspěšném…

    Sdílejte článek:

Italští cyber punk rockeři Dope Stars Inc. se po necelém roce už za pár dní vrátí do Česka. Po úspěšném koncertu v pražském Abatonu, kde si zamilovali české publikum, zahrají 3. července na festivalu Basinfirefest ve Spáleném Poříčí. Pětice muzikantů z různých koutů Itálie mixuje rock, punk, metal i taneční rytmy.

My jsme pro vás vyzpovídali frontmana, kytaristu a producenta v jedné osobě, jehož jméno zní Victor Love.

Dope Stars Inc. hrají nějakých sedm let. Co to vlastně hrajete za styl?

Od samého začátku jsme chtěli skládat muziku, která bude vyváženou směsicí rock’n’rollu, metalu a elektronické hudby. Vyrůstali jsme na hudbě 80. a 90. let a v době, kdy jsme zakládali kapelu, nás taky hodně bavila industrial a elektronická hudba, takže jsme přirozeně sami začali tvořit cosi, co formovaly všechny zmíněné vlivy. No… a protože naše texty jsou inspirované „Cyberpunkem“… hrajeme cyberpunk rock.

S tím zřejmě i trochu souvisí váš název. Dope Stars Inc. Jak jste na něj přišli? Co znamená?

Poskládali jsme dohromady tři výrazy, ze kterých při troše fantazie vyčtete, jaký styl hrajeme a co chceme vyjádřit. „Dope“ znamená, že naše hudba by se stejně jako droga měla dostat rychle a přímo do krve, „Stars“ představuje život rock’n’rollových a punkových hvězd a „Inc.“ reflektuje tu industriální stránku věci a taky je to označení, které se často používá v cyberpunkovém světě.

V kapele jsou tři stálí členové. Kdo je tím pověstným mozkem Dope Stars Inc.?

Hudbu a texty píšu od začátku já. Ale když přinesu předprodukci jednotlivých skladeb, samozřejmě se k nim vyjádří celá kapela. Ostatní nerozumí nahrávacím softwareům tak dobře jako já, ale máme podobný, ne-li stejný, hudební vkus a dáváme dohromady nové nápady.

DSI má tři stálé oficiální členy…

Kapelu jsem zakládal společně s Darinem a La Nuitem. La Nuit se vlastně k DSI připojil hned po vydání našeho debutu „Neuromance“, ale beru ho jako zakládajícího člena, protože už jsme spolu hráli dřív v jiném projektu. A hlavně s námi odehrál náš vůbec první koncert.

A co ti další dva? Ještě docela nedávno jste koncertovali ve třech. Klávesy byly ze sampleru a bicí automatické….

Na posledním albu jsme pořád ještě uvedení jako trojka, protože Ash Rexy a Marc MadHoney se připojili před loňským turné. Ash s námi pracoval i na produkci „21st Century Slave“, ale protože mu spoustu času sežral jeho druhý projekt, dohodli jsme se, že bude zatím „jen“ koncertním členem kapely.

Co jste dělali před Dope Stars Inc.? Máte nějaké předchozí muzikantské zkušenosti?

Já jsem zpíval v metal crossoverové kapele Chaos Zero a taky v gothic rockové My Sixth Shadow. To je přesně ta, kde byl se mnou i La Nuit. Tehdy jsem získal první zkušenost nejen jako muzikant, ale i jako zvukař a producent. Taky jsem začal s managementem kapely a sbíráním kontaktů v hudebním průmyslu – to všechno se nám pak skvěle hodilo pro DSI.

Kolik desek už máte na kontě – ať už počítáme plnohodnotná alba, EP, dema, proma…?

Zatím jsme vydali demo „10.000 Watts of Artificial Pleasures“, tři desky: „Neuromance“, „Gigahearts“ a „21st Century Slave“ a dvě EP: „Make A Star“ a „Criminal Intents/Morning star“. Přispěli jsme taky na řadu kompilací a soundtracky k hororovým snímkům Saw 2, 3 a 4.

Který z vašich počinů považuješ za nejpovedenější? Kterou desku máš nejraději?

Samozřejmě, většina kapel považuje vždycky poslední desku za tu nejlepší, protože jak samotná kapela roste, jsou její desky propracovanější. Takže i u nás je to teď poslední album.

Victore, ty jsi producent… Kdybys měl spolupracovat s nějakým dalším producentem… Kdo by to byl?

Mým snem je jednou pracovat s Rossem Robinsonem (pozn. pracuje na deskách Machine Head, Slipknot, Korn, Limp Bizkit, The Cure apod.).

Co plánujete v nejbližší budoucnosti? Čekají vás letní festivaly. Bude následovat nějaké podzimní turné?

Letos na podzim chceme vydat další desku, a pak hned chceme vyrazit na turné, to určitě. Zatím nevíme, s kým pojedeme.

Máte skvělou image… V tom jste hodně sví. Využíváte služby nějakého stylisty nebo je to o citu pro módu?

(se smíchem) Ne, stylistu fakt nemáme. Každý se stará o svou image, ale nějak to vychází, že se k sobě hodíme.

Máte taky hodně povedenou grafiku. Kdo se vám o ni stará?

Na poslední desce zapracoval Rhett Podersoo, Machine Room. Je z Británie a přesně vystihnul to, o čem deska je. Výsledek je přesně takový, jaký jsme ho chtěli mít: je to syrové, ponuré a syntetické.

Desku „21st Century Slave“ jste měli možnost skvěle zpropagovat v rámci Into Darkness Tour s Deathstars, Lacrimas Profundere a Diary of Dreams… Kde jste měli nejlepší publikum?

Jednoznačně v České republice. Byl to pravděpodobně nejlepší koncert celého turné. A stoprocentně to neříkám proto, že se už 3. července vracíme zahrát na Basinfirefest. Pražský koncert uzavíral turné a pro nás to byla dokonalá tečka za celou tou šňůrou.

Sestava:

Victor Love – produkce, zpěv, kytara

La Nuit – kytara, zpěv

Darin Yevonde – baskytara, zpěv

Ash Rexy – syntezátory, klávesy (hostující člen)

Mark – bicí (hostující člen)

Diskografie:

10.000 Watts of Artificial Pleasures – demo

Neuromance

Gigahearts

21st Century Slave

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.