Štěpán Kojan ze skupiny KEKS: Můj postoj k hudbě se změnil. | ABradio.cz

Štěpán Kojan ze skupiny KEKS: Můj postoj k hudbě se změnil.

  • Štěpán Kojan ze skupiny KEKS: Můj postoj  k hudbě se změnil. Fotogalerie (4)
    • 17.04.2010
    • Tisk

    Přinášíme Vám rozhovor s frontmanem skupiny KEKS, jejichž desku můžete vyhrávat na ABradio.cz

    Sdílejte článek:

Se Štěpánem Kojanem ze skupiny KEKS jsme se sešli, aby nám povyprávěl především o nové desce kapely KEKS – Jak děkuje se andělům.
Štěpáne, nové album, které právě vzniklo, má poetický název. Řekni, co Tě k tomu vedlo?
Štěpán Kojan: Osobně jsem nikdy moc nepřemýšlel,jak by se album mělo jmenovat. Nechávám hodně věcí na náhodě a naučil jsem se netlačit na pilu. Když už bylo album z poloviny natočené, bylo potřeba popřemýšlet o obalu a názvu. Sedli jsme do auta a vyrazili za kamarádkou kytaristkou Veronikou Padila. Ani ve snu jsme netušili, že kromě muziky moc krásně maluje. Při prohlížení obrázků jsme narazili na modrá křídla a písnička Jak děkuje se andělům se přímo nabízela, přestože na albu neměla vůbec být.
Téměř vše, až na 2 skladbičky jsi napsal Ty, ale přesto, název alba je daný písničkou, kterou napsala kamarádka kapely Zuzka Střelková. Až taková vstřícnost je u muzikantů nezvyklá. Proč to?
Š: Kolem, všeho našeho dění se motají kamarádi a jsme rádi. Všechno je jednodušší a od srdce. Text písně napsala Zuzana k narozeninám pro svou maminku a maminka Zuzany je moje kamarádka a to jsem si přece nemohl dovolit něco odfláknout. Píseň je hodně dobrá, ale jestli to bude šlágr to ukáže čas. Mně stačí, že text a hudba jsou psané upřímně a od srdce – potom je vše v pořádku.
A další Tvoje písničky jsou hlavně pocitová záležitost….
Š: Můj postoj k hudbě se změnil. Od začátku to byla jedna velká bavenice,. Někdy jsem ztrácel kontrolu nad svým jednáním a když bylo nejhůř, tak jsem se vyplakal do písně, vzal dva brufeny a jelo se dál. Nikdy jsem si nemyslel, že si jednou budu střízlivě pohrávat se slovíčky a vychutnávat si život plnými doušky. Ano, album Jak děkuje se andělům jsou zhudebněné básně.
Takže jak to chápu, toto je zase nová učební látka pro vaše fanoušky…
Š: Náš fanklub je něco víc. Myslím, že jsme kamarádi a spojuje nás stejná písnička.Zkrátka bez nich už by to nešlo. Pomohli mi vybrat písně na album a já jsem je poslechl. Vnímají písničku celým tělem. To je to, co mnoho muzikantů neumí, i já mám ten problém, proto si nechám poradit. A rád.
Co myslíš, která písnička se bude nejvíce líbit?
Š. Dokážu odpovědět, která je pro mě nejlepší, kterou rád poslouchám a hraju. Připomíná mně něco, co jsem třeba prožil, nebo toužil prožít. Na otázku nejchytlavější píseň odpovídám opravdu nerad, ale když už to musí být, tak asi Zlomený prst. Smích – No, náš Fan klub i další fanoušci jsou moc šikovní a umí hned i nové texty nazpaměť… a další co Tě napadne.
Takže všude, kam teď pojedete, zazní určitě i společný zpět z nového alba – kapely + fanoušci.
Š: Ano, doufám…..
A podle Tebe: ta nejchytlavější z nich?
Název.

Album skupiny KEKS – Jak děkuje se andělům můžete vyhrát na ABradio.cz!

Keks – Tak málo žádám

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.