Folkař Milan Valenta vydal desku "Jako říční proud"

  • Folkař Milan Valenta vydal desku "Jako  říční proud"
    • 20.03.2010
    • Tisk

    Všem těm, kdo mají rádi příjemnou folkpopovou muziku s chytrými texty, nabízíme…

    Sdílejte článek:

Všem těm, kdo mají rádi příjemnou folkpopovou muziku s chytrými texty, nabízíme novinku z dílny textaře, folkpopového hudebníka a jistě i jinak zajímavého člověka, Milana Valenty.

Jeho další album s názvem „Jako říční proud“ nabízí skladby i skladbičky, pomalé i rychlé, delší i kratší Všechny vypovídají nenásilnou formou o životě, naději i lásce.

Více info:

www.milanvalenta.com

www.myspace.com/milanvalenta

Milane, představujete posluchačům svoje další album s názvem „Jako říční proud“ Zkuste nám je více přiblížit? Která z těch 10ti skladeb je podle Vás nejzajímavější?

M: Zajímavá je určitě skladba „Šedesát devět“, vymyká se trochu těm ostatním, a proto jsme na ní také natočili klip.

A o které písničce si myslíte, že bude nejlíbivější?

M: Bude záležet na vkusu posluchačů, jsou tam skladby rychlé i pomalé, jemné i drsnější, všechny jsou ale o mezilidských vztazích, tak se snad budou líbit.

O Vás je známo, že si ke skladbám děláte sám texty. Řekněte, co nebo kdo je Vaší múzou?

M: Odpověď je jednoduchá. Je to sám život a cesta, kterou procházím, lidé, které na té cestě potkávám. Samozřejmě hlavním motivem jsou písně o lásce.

Já v těch textech občas cítím příměs Francie, kterou máte velmi rád. Ale chtěla bych také vědět, jestli už jste složil, nebo někdy složíte písničku, která by třeba byla z vězeňského prostředí?

M: Ve věznicích jsem začal hrát v tomto roce a chci v tom pokračovat. Posluchači jsou tam velmi vnímaví, protože v tom jejich modrošedém světě je koncert vítaným rozptýlením. Nemyslím ale, že o tom napíšu písničku, to bych tam musel čas života prožít.

Ne, skutečně si nemyslím, že byste Vy někdy byl za katrem. Spíše naopak. Vím, že Nadace VINCI, které jste předsedou, pomohla mnoha neziskovým organizacím, které díky Nadaci teď mohou realizovat lépe svoje plány.

M: Ano, práce pro Nadaci VINCI mě baví a dělám ji při svém povolání jako čistý dobrovolník bez nároku na odměnu. Nadace VINCI například přispěla občanskému sdružení SANANIM, které pomáhá návratu drogově závislých zpět do společnosti, sdružení PRAK, jež se zabývá prevencí kriminality, sdružení SLUNEČNÍ DOMOV jsme koupili automobil, kterým vozí autistické klienty do práce a také sdružení MATHILDA, kde byl příspěvek vložen na porodnici pro psy, kteří následně provází nevidomé. Obecně se Nadace VINCI hlavně snaží přispívat občanským sdružením, která svou aktivitou napomáhají lidem, jenž se z určitého důvodu dostali do tíživé situace nebo na okraj společnosti, podílet se na jejich zpětném návratu, integraci do občanské společnosti, případně těmto situacím předcházet.

Desku Jako říční proud můžete vyhrávat v soutěži na ABradio.cz!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.