Aneta Langerová: Cítím se naprosto skvěle | ABradio.cz

Aneta Langerová: Cítím se naprosto skvěle

  • Aneta Langerová: Cítím se naprosto skvěle
    • 03.01.2009
    • Tisk

    Přinášíme vám slibovaný rozhovor s Anetou Langerovou. Mladou zpěvačku jsme vyzpovídaly

    Sdílejte článek:

Přinášíme vám slibovaný rozhovor s Anetou Langerovou. Mladou zpěvačku jsme vyzpovídaly na jejím vánočním koncertu v pražské Akropoli a až na větší koncentraci peroxidu se toho u ní moc nezměnilo…
Naposledy jsme si s Anetou Langerovoupopo­vídaly v Kolíně, kde se představila v rámci svého jarního turné. Bez medvědů zato trochu „okysličenější“ nám i tentokrát usměvavá a dobře naladěná zpěvačka přiblížila práci na nové desce, expresní ranní vstávání nebo dvaadvacítkový zlom.

Jak se vám líbil poslední letošní koncert?
Líbil se mi moc. Byl to skvělý koncert, alespoň pro mě a pro kapelu. Lidi byli úžasní a my jsme měli takový zdravý odstup, což je někdy fajn, protože když člověk není v úplné euforii, dokáže ještě vnímat, co hraje a zpívá. Vážně jsme si to užili.

Jak to vypadá s novým albem? Četla jsem, že už máte nějaké písničky. Je to především vaše tvorba, nebo jste spolupracovala třeba s Michalem Hrůzou?
Zatím je to víceméně moje tvorba. Ale samozřejmě se chci zase posunout trochu někam dál, takže bych ráda oslovila další autory a třeba i lidi, se kterými jsem ještě nespolupracovala. Ale zatím sama nevím, co z toho vznikne. Poslední dobou mě hrozně motivuje piáno, hraju si na něj a skládám. Je to pro mě zajímavé, pomalu se do toho dostávají rytmus a bicí… a začíná to mít nějaký tvar. Ale ještě je moc brzo mluvit o tom, jaké to bude.

Asi je těžké v téhle fázi odhadovat, kdy deska vyjde…?
Ale já to klidně odhadnu. (smích)

Tak stačí den…
Den stačí, jo? (smích)Takže čtvrtek 29. prosince… Ba ne, já bych ráda, aby to bylo na podzim příštího roku. Ale uvidíme, jak to půjde.

A co plánujete na příští rok? Budou festivaly, koncerty?
Festivaly určitě. Nebudou asi úplně samostatné koncerty, ale spíš vystoupení na nějakých jednorázových akcích. Já nejsem schopná nehrát celý rok.

Už máte něco nasmlouvané?
Zatím bych ještě nic nepotvrzovala, ale máme něco domluveného. Je to hezký festival, který určitě všechny potěší. (smích)

Jaké bylo nahrávání písničky Ty jsi jako já?
Opravdu unikátní, protože dostat na jedno místo tolik interpretů, je hodně obtížné. A pak když tam všichni jsou, každý to cítí trošku jinak… Takže chvilku trvalo, než jsme písničku dali dohromady. Zpívají tam lidé, které vybral Michal Hrůza a zároveň Óčko. Myslím, že to dopadlo dobře, je tam hlavní sdělení i myšlenka.

Předtím jste se věnovala výhradně Světlušce, proč jste se rozhodla jít do tohohle?
Přišlo mi to jako skvělý nápad. Podporovat starší lidi, to tu skoro nikdo nedělá. Když mě nějaká myšlenka osloví, tak do toho jdu. Je to chvilka, která může někomu pomoct.

Ještě se vrátím k vašemu vysílání v rádiu Expres. Jak se vám vstávalo?
Vstávalo se mi tak, že jsem ani nevěděla, co se děje. První okamžik, který jsem zaznamenala, byl asi kolem deváté… A to už to skoro končilo. (smích)

Od kolika to bylo?
Od sedmi hodin, což je pro mě hrozné, protože chodím kolem páté spíš spát, než bych vstávala. Ale myslím si, že to nakonec dopadlo dobře, že jsem se tak pomalu probouzela…

A nakonec – jak se cítíte jako čerstvá „dvaadvacítka“?
Cítím se naprosto skvěle. V jednadvaceti to bylo úplně jiné, svět jsem viděla úplně jinak… A pak se člověk probudí, ve dvaadvaceti – a najednou už něco ví… (smích) Ba ne, samozřejmě se nic nezměnilo, přijde mi to pořád stejné. (smích)

Foto:
Praha – Palác Akropolis, křest Dotyk 19. 6. 2007
Točník, České hrady 14. 7. 2007
Praha – Hybernia, Deska roku 9. 2. 2008
Praha – Palác Akropolis, koncert Michala Hrůzy 10. 4. 2008
Kolín, Jarní turné 23. 4. 2008
Praha – Vagón, eL na druhou 9. 5. 2008
Praha, festival Mezi Ploty 1. 6. 2008
Slavkov, festival 21. 6. 2008
Hradec Králové, Rock For People 4. 7. 2008
Okoř, festival 23. 8. 2008
Říčany, Narozeninový koncert 26. 11. 2008
Praha – Státní opera, Český slavík 13. 12. 2008
Praha – Palác Akropolis, Vánoční koncert 20. 12. 2008

Fotogalerie © Iva Marešová

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.