Aneta Langerová pokřtí v Hard Rock Café album Jsem

  • Aneta Langerová pokřtí v Hard Rock Café album Jsem Fotogalerie (6)
    • 23.11.2009
    • Tisk

    Přinášíme vám rozhovor s Anetou Langerovou k jejímu třetímu studiovému albu nazvanému Jsem.

    Sdílejte článek:

Koncert Anety Langerové a křest jejího třetího studiového alba, které se jmenuje Jsem, se koná v pátek 4. prosince v pražském klubu Hard Rock Café.

Přinášíme vám krátký rozhovor s Anetou Langerovou k jejímu novému studiovému albu. Ukazuje se, že rčení „do třetice všeho dobrého“ platí. Po debutu Spousta andělů (2004) a desce Dotyk (2007) přichází Aneta s novinkou Jsem s pilotním singlem V bezvětří.
Před pár dny jsi vydala svou novou desku Jsem. Všichni, kdo ji slyšeli, říkají, že je popovější. Přitom ty jsi poslední dobou říkala, že hodně inklinuješ k folku a písničkářství…
Na tom výsledném vyznění se hodně podílel producent Martin Ledvina. Hned na začátku jsme si upřesnili, co je pro mě priorita. Už před rokem jsme si sedli a já mu řekla, že chci písničky, chci zpívat, a mělo by to být do popu. Ale když člověk skládá u kytary, vede to většinou právě k folku.
Na albu máš ze své dílny písničku Motýl, kterou jsi napsala po jedné zkoušce, pamatuješ se ještě, o jakou šlo?
Bylo to minulý rok, před maturitou, jedna z posledních zkoušek. (přemýšlí) Ale už si vážně nevybavuju, co konkrétně to bylo. Šla jsem po chodbě a tam mě napadl rif ve tříčtvrtečním taktu. Nahrála jsem si tu melodii a pak už jsem jen dotvářela text.
Titulní písničku Jsem ti napsal Tomáš Klus v rekordním čase zhruba pět hodin… Máš taky nějaký svůj rekord?
To se vůbec nedá srovnávat. Většinou píšu buď jen muziku, nebo mě napadne text. Ale třeba z minulé desky byl hodně rychlý Jiný sen… Z téhle Dokola, to je první píseň, kterou jsem napsala v největší depce a vůbec nevím, jak se mi to podařilo, protože většinou tvořím v pozitivní náladě.
Hodně zajímavý byl způsob natáčení alba…
Vím, kam míříš a souvisí to s tím, co jsme si řekli už na začátku, že podstata desky má být energická a že to má být jako kdybych zpívala na koncertě. Já jsem si pokaždé za mikrofonem představovala před sebou lidi a bylo to hrozně povzbuzující. Člověk toho ze sebe vydá před lidmi daleko víc než ve studiu. Takže mi Martin dělal publikum a povzbuzoval mě. (smích)
Křtít budeš 4. prosince v Hard Rock Café. Už máš kmotra?
Mám několik typů. A nejsou to typy jednoduché, takže to chvíli potrvá a možná se to dozvím den před křtem.
Setlist alba Jsem: V bezvětří, Jsem, Amor, Jedináček, Pokušení, Už víš, Motýl, Stačilo říct, Dokola, Den, Vzpomínka
Vstup na křest v Hard Rock Café je volný, ale kapacita klubu není neomezená a těm, kteří chtějí mít jistotu, že se na křest dostanou, je určena registrace prostřednictvím webu www.langerovaaneta.cz.
Více informací: www.langerovaaneta.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.