Mňága a Žďorp: Hodinový hotel budeme hrát pořád

  • Mňága a Žďorp: Hodinový hotel budeme hrát pořád Fotogalerie (3)
    • 18.11.2009
    • Tisk

    Před zítřejším natáčením živého DVD skupiny Mňága a Žďorp v Lucerna Music Baru přinášíme rozhovor.

    Sdílejte článek:

Před zítřejším natáčením prvního živého DVD skupiny Mňága a Žďorp v Lucerna Music Baru přinášíme rozhovor s front- manem Petrem Fialou.

Mňága a Žďorp už koncertuje více než dvacet let, poprvé se představila v červnu 1987 na Valašském špalíčku. Vzpomínáte si ještě na něco konkrétního ze své premiéry?
Pamatuju si, že jsme hráli šest písniček, víc jsme po dvou měsících existence neměli… A v kapele byli dva saxofonisti, ale na toho druhého už si fakt nepamatuju. (smích)
Ve čtvrtek 19. listopadu budete v pražském Lucerna Music Baru natáčet svoje první živé DVD – proč teď, proč tam a kdy vyjde?
Připadá nám, že je na to tak akorát čas. Jsme docela ve formě, dvouhodinový program je v pohodě a Music Bar je naše pražská koncertní adresa, kterou máme rádi. DVD vyjde v průběhu příštího roku, chceme ho pro fanoušky pořádně připravit.
Dojde i na novinky z chystané desky?
Uvažujeme o jediné nové písničce, ale spíš to bereme jako záznam toho, co bylo a je, než toho, co bude. (smích)
Ve svých začátcích jste byli proslulí svými pódiovými uniformami – ať už modrobílými námořnickými oblečky nebo jako cvičenci v červených trenýrkách a bílých tričkách. Dočkají se v Music Baru nějaké inovace?
Ne, teď už musíme být proslulí pouze svejma písničkama! (smích) Samozřejmě, že každý z nás má své „hrací“ kalhoty a „hrací“ tričko, ale nějak zásadně to neprožíváme. Vystupujeme v tom, v čem se cítíme dobře.
Vraťme se ještě k Music Baru jako domovské scéně Mňágy v Praze. Máte ponětí, kolikrát jste tu vystupovali a kdy poprvé? Co se vám na tomhle klubu líbí?
Třicetkrát, čtyřicetkrát…? Nevím. Poprvé jsem byl docela vykulený z toho unikátního prostoru. Přesně takové kluby, kde jsou malinké balkony, různá zákoutí, bary… a je skvěle vidět na kapelu, mám hrozně rád. Kontakt s lidmi je tam pro hudebníky téměř ideální, v publiku je osm set lidí a všem vidíš do očí… Dobrý, ne? (smích) A myslím, že i pro diváky je to fajn…
Jaký je váš zdejší teplotní rekord (ve °C)?
Někdy je to vážně mazec. Mokrý je úplně všechno, slipy jsou jako plavky! Já to ale miluju – pořádně se zpotit zavěšenej u mikrofonu při randálu elektrických kytar a bubnů a za vřeštění saxofonu – to je pro mě ideální … ehm… zaměstnání. (smích)
Na závěr tři koncertní nej, zaprvé nejhranější píseň.
Asi Hodinový hotel, ten vznikl úplně na začátku, hrajeme ho pořád a budeme ho hrát furt! Je to parádní písnička a jsem rád, že jsme ji složili my a ne někdo jiný… (smích)
Největší průšvih…
To byl pro mě koncert v Electric Ballroom v Londýně. Opil jsem se úplně hodně moc, naštěstí až v závěru vystoupení při Martinově sóle v 17B, půl láhve tequily na jeden zátah… Ale i tak jsem stihl nadělat dost škody, bubnoval jsem, protože Koudyš měl průjem a kysnul na záchodě, motal jsem texty a hrál jsem jiné písničky než kapela, no hrůza!
A na úplný závěr nejlepší zážitek.
Letošní Trutnov – snad poprvé v životě jsem si koncert pouze a jen užíval a vychutnával, neřešil jsem nic, ani odposlechy, ani abychom nepřetáhli čas, jen jsem si zpíval, tančil, pozoroval kámoše z kapely, zpívající publikum… Hezký! (smích)

Mňága a Žďorp, 19. listopadu 2009, 21:00, Lucerna Music Bar

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.