Doktor Petr Pečený: Název Železný dědek neprošel

Novou desku skupiny Doctor P.P. Rock'n'roll zombie pokřtili minulý týden v Retro Music Hall kmotři Ondřej Soukup, Ota Balage a Jaroslav Uhlíř.
Povídali jsme si s doktorem Petrem Pečeným, odborníkem na otázky autorského zákona a frontmanem skupiny Doctor P.P.
Vaše nová deska se jmenuje Rock'n'roll zombie, pracovní název Železný dědek neprošel…
Tohle je mi přijde vtipnější – ale definitivně jsme o názvu rozhodli až poté, co Sváťa Šváb z Totálního nasazení napsal text Rock'n'roll zombie a Ondřej Soukup ho zhudebnil.
Od železa k rock'n'rollu…
I železnej dědek stejně jednou skončí jako rock'n'rollová zombie…
Na albu je song Dva mistři, který jste věnoval Karlu Gottovi. Pošlete mu ji „do vlastních rukou“?
Jasně, on od nás dostává každé cédéčko. Navíc jsem mu už na jeho narozeninách říkal, že to pro něj natočíme…. Ale záměrně jsme to chtěli udělat až takhle ex post, aby to nevypadalo, že se chceme na něčem přiživovat. Takže je to spíš na přátelské bázi.
A jak vás to napadlo?
Vymysleli jsme to s Fanánkem. Dostali jsme se k tomu přes Mozarta – a když jsme přemýšleli, koho by tak mohl v Praze potkat, bylo to jasný. Navíc v Mistrech Fanánek úžasně udělal Charlottku.
To jsem si všimla – je to vtipné, navíc to zní vážně jako děcko.
(smích) To mu musím říct. On se toho nejdřív děsil, ale pak se „rozpištěl“ a bylo…
Akorát nevím, co na to bude říkat pan Gott?
On nás zná, navíc v tom není nic zlého. Karel Gott má skvělý smysl pro humor, takže si myslím, že to pochopí a zasměje se tomu.
Desky jste vydávali po třech letech, teď jste přehodili výhybku na dva roky, vypadá to, že jste čím dál tím aktivnější.
Po dvou, jo? To jste mě překvapila. My totiž hlavně hrajeme živě. S deskou je hodně práce, navíc, když máte ještě své zaměstnání a nechcete nic ošidit, je těžké všechno rozumně skloubit. Ale musím uznat, že tentokrát jsme se tomu věnovali opravdu dost. A máme radost z toho, že písně z nového alba na koncertech fungují „na první“.
Jak dlouho trvalo samotné natáčení?
Točíme rychle, třeba já mám nazpíváno za tři dny, takže je to víceméně nahrané za deset dní. Důležité je, že máme nazkoušeno, takže je to pak už výhradně o tom „výkonu“. Ale je to vždycky strašně příjemný, když se všichni sejdeme – dorazí Fanánek, Supice, Pepa Vojtek a další podobný existence… Hodně se nasmějeme… A pak se dlouho míchá, ale to už dělá zvukovej režisér. Tentokrát nám navíc Standa Baroch, u kterého jsme točili, skvěle poradil, abysme tu desku nechali „masterovat“ ve Švédsku.
Švédsko je teď docela v kurzu, i pro jiné české kapely…
Je tam hodně dobré studio na mestering, které dělá třeba i Kravitze, Europe. A ten mastering se fakt poved, ale potěšilo mě, že nám vzkazovali, že je to CD od nás super nahraný…
Takže spokojenost…
Určitě, mám radost, že jsme do toho šli, protože je to z té nahrávky dost slyšet. Včera, když jsem to poslouchal, říkal jsem si, že je to vážně dobrý – ale to mluvím o zvuku, nemůžu a nechci posuzovat desku jako takovou. (smích)
V jednom rozhovoru jste se zmínil, že máte výhodu v tom, že už víte, co chcete hrát a co od vás lidi čekají. Není to ale na druhou stranu spíš svazující? Kdybyste se chtěli zaměřit jinam…
Nás to baví takhle. Navíc nejsme žádní „kumštýři“, i když kluci, co se mnou hrajou, jsou skvělí muzikanti. Jen prostě nemáme ty proslulé duše umělců… Sám za sebe můžu říct, že nemám nutkání sdělovat nějaká nadčasová umělecká poselství, navíc by to bylo komické (smích).. Takže máme svůj styl a ten k nám jde a cítíme se v něm dobře… Tak jako tak, z desky jsem nadšený – hrozně nás to celé bavilo. Fakt, že spolu tak dlouho hrajeme, vnáší do studia i samotného zkoušení nepopsatelnou symbiózu a myslím si, že je to z toho znát. A co je hlavní, lidi na koncertech reagují čím dál líp.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.