Chumbawamba: Prahu milujeme…

  • Chumbawamba: Prahu milujeme… Fotogalerie (22)
    • 17.01.2008
    • Tisk

    Přinášíme vám druhou část rozhovoru se sympatickým zakladatelem, zpěvákem a kytaristou kapely Chumbawamba, Boffem Whalleym

    Sdílejte článek:

Přinášíme vám druhou část rozhovoru se sympatickým zakladatelem, zpěvákem a kytaristou kapely Chumbawamba, Boffem Whalleym. Tentokrát jsme se zaměřili na hudební vkus, imaginární „období plné koksu“ a zapomenout jsme nemohli ani na naši stověžatou matičku… A teď už nezbývá, než jen čekat na 21. duben, kdy v Lucerna Music Baru zavrtí ocáskem ten šikovný britský hudební… chameleón.
Jakou hudbu posloucháte v soukromí? Kdo vás bere naživo?
Toho je strašně moc. Třeba nedávno jsme byli na Oasis, už jsem je viděl hodněkrát… Hodně se mi líbí nové kytarové kapely z Británie, jako třeba Kaiser Chiefs. Loni jsem viděl Jerryho Lewise a Chucka Berryho, osmdesátileté pány… Hráli spolu a byli jednoduše úžasní. Jsem vážně rád, že jsem měl tu čest vidět tyhle je při jejich rock´n´rollové symfonii. Ale rád si poslechnu spoustu věcí, hudba nemá hranice.
Proč jste na kompilaci hitů Get On With It nezařadili vaši nejúspěšnější píseň Thuthumping? Nezněla dobře akusticky?
O to nešlo. Myslím, že jsme to zkoušeli a znělo to zajímavě. Ale spíš jsme si říkali, že by to na desku nezapadalo. Bylo to něco jiného než ostatní věci, které jsme tam nahráli.
Hit Tubthumping vám přinesl velké úspěchy. Jak vzpomínáte na to období? Vrátili byste se do něj rádi?
Jojo, skvělý časy, šňupali jsme tuny kokainu… Nene, dělám si srandu…(smích) Byla to zajímavá zkušenost, ale brzy jsme si uvědomili, že do toho tak nějak nepatříme. Všechny ty rozhovory a jiné akce… Bylo to zábavné, ale pro nás zároveň i tak trochu vzdálené.
**
Takže vlastně nechcete být nějak přehnaně populární…

**
Ono to není o té popularitě, ale o věcech, co jsou s ní spojené. Co musíte dělat, když jste hodně úspěšní.

**Třeba ty nudné rozhovory…

**
Né, já rád dělám rozhovory. Protože lidé se nás ptají na svět, na naše názory. Nepatříme k těm hvězdám, které interview nesnášejí a říkají si, že je to ztráta času.

**
Jaké chumbawambácké album je vaším nejoblíbenějším?

**
Mám je rád všechny, každé z nich pro mě představuje určité období. Líbí se mi úplně první deska, protože tou to všechno začalo. Vzpomínám si, jak jsme se dávali do kupy. A skvělé zážitky mám i z natáčení posledního alba, byla to vážně zábava.

**Vím, že pojmenování Chumbawamba nic neznamená, ale proč jste si ho vybrali?

**
Chtěli jsme název, který nedává smysl. Takže lidi nebudou vědět, co si pod ním představit.  

**Příští rok oslavíte pětadvacáté výročí vzniku kapely…  

**
Přesně tak, jak to víte? Asi Vám jde matematika…(smích) My jsme si to totiž ani neuvědomili. Ale před pár měsíci nás na to někdo upozornil… Máme v plánu speciální koncert v Leedsu.

**Protože Leeds je něco jako vaše rodiště…

**
Ano, přesně tak. Bude to skvělá noc.

**
Baví vás po všech těch letech celý ten kolotoč okolo? Cestování a přesuny z místa na místo…

**
Baví mě přijet do Prahy, udělat koncert, popovídat si s fanoušky… A pak jen přijdu domu a řeknu si. Jé, a za to dokonce beru peníze. (smích)

**Líbí se Vám Praha?

**
Líbí, byli jsme tu už mockrát. Po koncertě vždycky někam zajdeme. Jen tak někam posedět nebo se podívat na Hrad… Je to skvělý, když jsou tři hodiny ráno a my se jen tak procházíme. Nejsem ten typ Angličana, co chodí od jednoho baru k druhému… Ale Prahu milujeme. Navíc je tu hodně pěkných galerií a výstav.  

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.