Kay Buriánek: Britští NEMO jsou nakažlivě taneční!

  • Kay Buriánek: Britští NEMO jsou nakažlivě taneční! Fotogalerie (1)
    • 15.05.2007
    • Tisk

    Již za dva týdny, 29. května vystoupí v pražské Roxy při své premiéře londýnský elektro-rockový kvartet NEMO. Frontman kapely

    Sdílejte článek:

**Již za dva týdny, 29. května vystoupí v pražské Roxy při své premiéře londýnský elektro-rockový kvartet NEMO. Frontman kapely, zpěvák James Cook, už má za sebou spolupráci s Imogen Heap, s The Sneaker Pimps, IAMXa nedávno spolupracoval také na novém albu Sunshine– Dreamer, zeptali jsme se tedy Kaye Buriánka na pár otázek týkajících se této kapely.
Při jaké příležitosti ses poprvé setkal s hudbou kapely NEMO?
Kay: Jamese, zpěváka z Nemo, jsem potkal před par lety na koncerte Sunshine s The Faint v Londýne , přivedl ho s sebou Chris Corner a Sue Denim, je to jejich kamarád a v té době také hrál s IAMX na kytaru. Dostal jsem jejich nevydané CD z něhož jsem také jednu věc použil na kompilaci pro časopis Živel.
Jamese jste se rozhodli přizvat ke spolupráci na vašem novém albu. Proč? A jak bys vaši spolupráci charakterizoval?

**

Kay: Jsme přátelé. James má podle mě velký skladatelsky talent a cit pro melodii, ale není producent. Já také ne, přesto, nebo právě proto, jsme si řekli, ze vyzkoušíme, jestli se naše ega snesou a myslím, že to dopadlo velmi dobře. Oba jsme alespoň spokojeni s výsledkem a spoluprací samotnou.

Proč by si hudební fanoušci podle Tebe neměli nechat ujít koncert kapely NEMO v Roxy?

Kay: Protože je to prostě a jednoduše dobrá kapela. Jejich show má hodně z „osmdesátkového“ feelingu, ale je zároveň až punkově strhující a živelná a James je skvělý frontman a magnet. Žádná podobná kapela v Čechách podle mě nehrála, jsou unikátní i když vlastně jen reinventují new wave. A jsou nakažlivě taneční, což je skvělý bonus.

Vstupenky zakoupíte v předprodejích sítě Ticketpro, Tickeportal a Ticketstram za 200,– Kč,  na místě pak za 250,– Kč.

Více info na:

www.nemointernational.co.uk

www.myspace.com/…nternational

www.roxy.cz

www.dsmacku.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.