Michal Prokope zve na velký vánoční koncert

  • Michal Prokope zve na velký vánoční koncert Fotogalerie (3)
    • 01.12.2015
    • Tisk

    Vánoční koncert Michala Prokopa je vždycky jedním z vrcholů jeho koncertního roku.  Letos proběhne 22. prosince v pražském Foru Karlín. Zpěvák se tam představí nejen s kapelou Framus Five, ale přizval is také několik mimořádných hostů. 

    Sdílejte článek:

Kromě chystaného koncertu se teď Michal Prokop chystá i na moderování pořadu Noční mikrofórum na stanici Český rozhlas Dvojka. Pořadatelé koncertu zpěváka v průběhu příprav krátce vyzpovídali.

Jak si vybíráte hosty na vánoční koncert? Letošní složení hostů zní velice slibně, folková legenda Vladimír Merta, rocker Roman Dragoun…

Někdy jen tak, že narazím na něco mimořádného během toho minulého roku, něco, co mě překvapuje a to i u lidí, které dlouho znám, jako třeba Vladimír Merta. Někdy, jako v případě Romana Dragouna, jehož jsem dlouholetým fanouškem, se těším, jak si zase něco spolu střihneme.

Jako nový "objev" a zástupce mladší generace se objeví jazzové SKETY. Co Vás na nich zaujalo tak, že jste se rozhodl je pozvat na společné vystoupení?

Skety jsem poprvé živě potkal letos v červnu na cenách OSA, které jsem moderoval a kde oni zpívali. Některé jejich úpravy známých skladeb jsou fascinující, a tak se i tady těším na společné vystoupení.

Letos se podruhé vracíte do Fora Karlín. Co se Vám na tomto prostoru tolik líbí, že jste se rozhodl ho pro vánoční koncert využít?

Je to moderní sál se vším všudy. Má i to, co třeba Lucerně, kterou jinak miluji, chybí – od vzduchotechniky, fungujících záchodů až po dobrý přístup a stěhování na jeviště. A v neposlední řadě je to možnost postavit dost míst k sezení, aniž by se omezovala kapacita, což byl problém v Arše.

Na čem teď pracujete, kromě přípravy na koncert?

Vedle běžného koncertního provozu od 11. listopadu moderuji každou druhou středu Noční mikrofórum, kam si opět zvu zajímavé hosty. Na to se opravdu moc těším.

Příští rok budete slavit 70. narozeniny... Chystáte nějaké speciální akce nebo koncerty?

Podrobnosti bych si zatím nechal pro sebe a pro pár kolegů. Bude to velmi náročný projekt, nejen hudebně ale i produkčně, a ekonomicky, tak doufám, že to vyjde. Bližší informace se dozvíte hned, jakmile to půjde.

Vstupenky na vánoční koncert Michala Prokopa a Framus Five v pražském Foru Karlín pořídíte v předprodejních sítích GoOut a Ticketpro. 

www.unitedislands.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.